MUK NA MONŽUIKU: Belingem u nadoknadi utišao ČITAVU Barselonu i doneo pobedu Real Madridu!
Slavlje Džuda Belingema, Foto: EPA/SIU WU

el klasiko

Englez je nezaustavljiv

Objavljeno: 18:20h

Fudbaleri Real Madrida savladali su na Monžuiku Barselonu posle preokreta rezultatom 2:1 u okviru 11. kola Primere.

Madriđani su se ovim trijumfom izjednačili na vrhu tabele sa Đironom, dok su Katalonci ostali na poziciji tri sa četiri boda manje od vodećeg dvojca.

Barselona je bila bolji rival u prvom poluvremenu, a do gola je stigla već u 6. minutu preko Ilkaja Gundogana.

Fermin Lopez je u 16. mogao da povisi na 2:0, ali je pogodio samo stativu.

Do kraja prvog dela nije bilo većih šansi, a onda je domaćin u 51. i 52. minutu ponovo propustio dve velike šanse. Prvo je Injigo Martinez pogodio stativu, a potm je Kepa Arizabalaga fantastično zaustavio udarac Ronalda Arauga.

Kazna je stigla u 68. minutu kada je čudesni Džud Belingem pogodio za 1:1.

Usledio je mirniji period, činilo se da će timovi podeliti bodove, ali je nezaustavljivi Belingem u 92. minutu pobegao odbrani Barselone, našao se na pravom mestu i pogodio za pobedu Reala.