SITIJU DOVOLJNO JEDNO POLUVREME: Građani konačno pobedili, Njukasl DEMOLIRAO Kristal Palas
Haland na meču protiv Brajtona, Foto: Martin Rickett / PA Images / Profimedia

premijer liga 9. kolo

Holand ponovo trese mreže

Objavljeno: 18:44h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Brajton sa 2:1, u meču devetog kola engleske Premijer lige.

Strelci za Siti bili su Hulijan Alvares u sedmom i Erling Holand u 19. minutu.

Gol za Brajton postigao je Ansu Fati u 73. minutu.

Siti je prvi na tabeli sa 21 poenom, a Brajton je na sedmom mestu sa 16 bodova.

U narednom kolu, Siti će gostovati Mančester junajtedu, dok će Brajton dočekati Fulam.

U istom terminu, Njukasl je kao domaćin pobedio Kristal Palas sa 4:0.

Golove za Njukasl postigli su Džejkob Marfi u četvrtom, Entoni Gordon u 44, Šon Longstaf u drugom minutu nadoknade poluvremena i Kalum Vilson u 68. minutu.

Njukasl je peti sa 16 poena, a Kristal Palas je na 11. poziciji sa 12 bodova.

Notingem Forest i Luton su u Notingemu odigrali nerešeno 2:2.

Dvostruki strelac za Forest bio je Kris Vud u 48. i 76. minutu, dok su golove za Luton postigli Čidozi Ogbene u 83. i Elajdža Adebajo u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Notingem Forest je deveti sa 12 bodova, a Luton je na 17. mestu sa četiri poena.

U ostalim mečevima, Brentford je kao domaćin pobedio Barnli sa 3:0, dok je Vulverhempton u gostima pobedio Bornmut sa 2:1.

02:42

POBEDA SAUDIJSKE ARABIJE OČEKIVANA? Trener: Ulažu mnogo u fudbal, imaju ratnički mentalitet, a uslovi za trenine su im SVEMIRSKI!