SALAH JE KRALJ LIVERPULA! Everton će sanjati Luisa Dijaza (VIDEO/FOTO)
Slavlje Mohameda Salaha, Foto: Peter Byrne / PA Images / Profimedia

PREMIJER LIGA, 9. Kolo

"Karamele" su od 37. minuta igrali sa 10 fudbalera jer je Ešli Jang dobio drugi žuti, odnosno crveni karton

Veljko Petrović

Fudbaleri Liverpula obojili su grad u crveno i pobedili Everton sa 2:0 u Mersisajd derbiju u devetom kolu Premijer lige.

Ređale su se šanse preko Luisa Dijaza, Mohameda Salaha, Aleksisa Mekalistera, a gosti su u 37. minutu ostali sa igračem manje.

Protunjao je Luis Dijaz po levoj strani, a Ešli Jang ga je faulirao i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

"Karamele" su parkirale autobus ispred svog gola, a "redsi" nikako nisu uspeli da ugroze Džordana Pikforda.

Detalj sa utakmice Liverpula i Evertona
Detalj sa utakmice Liverpula i Evertonafoto: Paul Greenwood / Shutterstock Editorial / Profimedia

U 71. minutu Luis Dijaz je pao, gledao se VAR, ali penala nije bilo, a samo 60 sekundi kasnije Kolumbijac je dobio udarac sa bele tačke.

Po ko zna koji put je prošao po levoj strani, usledio je centaršut i lopte je u ruku pogodila Majkla Kina, a sada je VAR bio srećan po Južnoamerikanca.

Luis Dijaz na utakmici Liverpula i Evertona
Luis Dijaz na utakmici Liverpula i Evertonafoto: Peter Byrne / PA Images / Profimedia

Precizan sa 11 metara u 75. minutu bio je Mohamed Salah, a Egipćanin je konačan rezultat postavio posle kontranapada u 97. minutu.