NAPOLI SE VRAĆA NA POBEDNIČKU STAZU: Ni spektakularan gol Darka Lazovića nije pomogao Veroni!
Napoli je sada na petoj poziciji u ligi, Foto: EPA/SERENA CAMPANINI

povratak šampiona

Šampion se vratio nakon poraza u prethodnom kolu

Fudbaleri Napolija su ostvarili važnu pobedu kao gosti protiv Verone rezultatom 3:1 u meču prvog kola devete runde Serije A.

Srpski reprezentativac Darko Lazović bio je strelac jedinog gola za domaću ekipu, postigavši fantastičan gol u 60. minutu. Lazović je ušao u igru na početku drugog poluvremena i doneo prednost snažnim i preciznim udarcem pod prečku.

Nažalost, ovaj pogodak nije bio dovoljan Veroni da izbegne poraz, čime su ostali na 16. mestu sa osam bodova.

Darko Lazović

Napoli se oporavio nakon poraza od Fiorentine pre reprezentativne pauze i sada se nalazi na petoj poziciji sa ukupno 17 bodova.

Mateo Politano doneo je prednost Napoliju u 27. minutu, a Hviča Kvarackelija je udvostručio vođstvo u 43. minutu, uz asistenciju upravo Matea Politana. U 55. minutu, Politano je ponovo asistirao, čime je postalo jasno da će Napoli odneti sva tri boda.

Napoli će u narednom kolu dočekati Milan, dok će Verona gostovati Juventusu.