MAKEDONCI ODOLELI: Italija zaslužila da odnese sva tri boda, ali se to nije desilo! (FOTO)
Detalj sa utakmice Severna Makedonija - Italija, Foto: LaPresse / ddp USA / Profimedia

VEČE NEREŠENIH REZULTATA

Rumunija i Izrael su u Bukureštu odigrali 1:1

Objavljeno: 23:32h

Fudbaleri Severne Makedonije i Italije odigrali su u Skoplju nerešeno 1:1, u utakmici petog kola Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Italija, aktuelni evropski prvak, povela je golom Čira Imobilea u 47. minutu.

Domaća selekcija je do boda došla golom Enisa Bardija iz slobodnog udarca u 81. minutu.

Na klupi Italije debitovao je Lučano Spaleti, nakon što je Roberto Mančini preuzeo selekciju Saudijske Arabije.

U sledećem kolu za tri dana Italija dočekuje Ukrajinu, a Severna Makedonija gostuje Malti.

U Prištini na stadionu Fadilj Vokri reprezentacija tzv. Kosova i Švajcarska odigrali su nerešeno 2:2.

Remo Frojler je doveo goste u vođstvo u 14. minutu, dok je domaća selekcija izjednačila preko Vedata Murićija u 65. minutu. Švajcarska je do nove prednosti došla posle autogola Amira Rahmanija u 79. minutu, da bi Murići drugim golom u četvrtom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

U istoj grupi Rumunija i Izrael su u Bukureštu odigrali nerešeno 1:1.

Vodeći gol za Rumuniju postigao je Denis Alibek u 27. minutu, a Izrael je do boda stigao pogotkom Oskara Gluha u 53. minutu.