DORTMUND NA KORAK OD TITULE! Trojka Borusije u Augsburgu za prvo mesto pred poslednju rundu (FOTO)
Slavlje fudbalera Borusije Dortmund sa navijačima, Foto: EPA/ANNA SZILAGYI

BUNDESLIGA, 33. KOLO

"Milioneri" 27. maja dočekuju Majnc od 15.30, a u istom terminu Bajern Minhen gostuje Kelnu

Objavljeno: 20:04h

Bajern je u subotu izgubio u Minhenu od Lajpciga sa 3:1 posle preokreta, a Borusija Dortmund iskoristila je poklon i preuzela prvo mesto u Bundesligi.

"Milioneri" su savladali Augsburg na gostovanju sa 3:0 u 33. kolu nemačkog prvenstva, a na poluvremenu je bilo bez golova.

Slavlje fudbalera Borusije Dortmund
Slavlje fudbalera Borusije Dortmundfoto: EPA/ANNA SZILAGYI

Domaćin je ostao sa igračem manje jer je Feliks Udohaj u 38. minutu dobio direktan crveni karton kao poslednji u odbrani.

Dortmund je slavio golovima Sebastijana Alea u 59. i 84. minutu i Julijana Branta koji je postavio konačan rezultat u trećem minutu nadoknade.

Detalj sa utakmice Augsburga i Borusije Dortmund
Detalj sa utakmice Augsburga i Borusije Dortmundfoto: EPA/ANNA SZILAGYI

Borusija sada ima 70 bodova, dva više od Bajerna i na jednu utakmicu je da prekine desetogodišnju dominaciju Bavaraca u Nemačkoj.

"Milioneri" u poslednjem kolu 27. maja od 15.30 dočekuju Majnc, a tim iz Minhena u istom terminu gostuje Kelnu.

Augsburg je na samo dva boda više od baraža za Bundesligu, a u istom terminu ide na noge Borusiji Menhengladbah.