LAJPCIG "SERVIRAO" DORTMUNDU TITULU! Penali došli glave Bajernu u Minhenu, velika šansa za Borusiju (FOTO)
Razočarani Tomas Tuhel, Foto: EPA/ANNA SZILAGYI

bundesliga, 33. kolo

"Milioneri" mogu da osvoje nacionalno prvenstveo, prvi put od 2012. godine ako pobede u poslednje dve utakmice

Bajern Minhen 10 godina zaredom je osvajač nemačke Bundeslige, ali izgleda da je njihova dominacija završena ove sezone.

Lajpcig je osvojio Alijanc arenu posle preokreta sa 3:1 u pretposlednjem, 33. kolu nacionalnog prvenstva i obezbedio Ligu šampiona sledeće sezone.

Slavlje Kristofera Nkunkua i Dominika Soboslaja
Slavlje Kristofera Nkunkua i Dominika Soboslajafoto: EPA/LEONHARD SIMON

Borusija Dortmund je na 68 bodova, Bajern ima jedan više, a "milioneri" u nedelju od 17.30 gostuju Augsburgu.

Ukoliko izabranici Edina Terzića pooede tu utakmicu i poslednje kolo protiv Majnca, osvojiće Bundesligu prvi put posle 2012. godine.

Fudbaleri Borusije Dortmund ovo ne smeju da propuste
Fudbaleri Borusije Dortmund ovo ne smeju da propustefoto: pepphoto / Horst Mauelshagen / imago sportfotodienst / Profimedia

Bavarci su predstavili nove dresove i vodili na poluvremenu golom Serža Gnabrija u 25. minutu, a izjednačio je Konrad Lajmer u 64.

Preokret je usledio iz penala Kristofera Nkunkua u 76. minutu, a desetak minuta kasnije novi jedanaesterac i pogodak Dominika Soboslaija.

Detalj sa utakmice Bajerna i Lajpciga u Minhenu
Detalj sa utakmice Bajerna i Lajpciga u Minhenufoto: EPA/LEONHARD SIMON

Lajpcig je tako naneo prvi poraz timu Tomasa Tuhela u nacionalnom prvenstvu kod kuće i prvi put je slavio na Alijanc areni.