TOTALNA LUDNICA NA ENFILDU: Totenhem stigao tri gola zaostatka, a onda je bestidni Moura poklonio pobedu Liverpulu!
Diogo Žota postiže pobedonosni gol, Foto: Peter Byrne / PA Images / Profimedia

AUU, ŠTA JE OVO?

Fudbaleri Liverpula savladali su Totenhem u fantastičnom meču 34. kola Premijer lige rezultatom 4:3.

Redsi su ovim trijumfom preskočili današnjeg rivala i trenutno se nalaze na petoj poziciji.

Liverpul je otvorio utakmicu na čudesan način, a Totenhem je bio očajan skoro kao u Njukaslu pre nedelju dana.

Domaćin je već posle 15 minuta igre vodio sa neverovatnih 3:0, a golove su postigli Kurtis Džons, Luis Dijaz i Mohamed Salah sa bele tačke.

Činilo se da će gosti prertpeti novi istorijski debakl, ali su izabranici Jirgena Klopa odjednom stali.

Totenhem je to iskoristio da u 39. minutu posle fantastične akcije stigne do 3:1. Oliver Skip je sjajno pronašao Ivana Perišića, Hrvat je potom promešao Virdžila van Dajka i precizno asistirao Hariju Kejnu, koji je u stilu najvećih majstora savladao nemoćnog Alisona.

Imao je ubrzo gost šansu da smanji na 3:2, ali Dejan Kuluševski nije iskoristio zicer.

U nastavku velika borba, Totenhem je bio nešto opasniji, pogodio je stativu Hjon Min Son.

Usledila je sjajna završnica, upravo je Korejac u 77. minutu posle fenomenalnog proigravanja Krisijana Romera smanjio na 3:2. Ubrzo se na terenu našao i Rišarlison, a njegovo uvođenje ispostavilo se kako sjajan potez Rajana Mejsona.

Son je u 93. minutu izuzetno izveo slobodnjak sa leve strane, a Brazilac je glavom lobovao Alisona za neverovatnih 3:3.

Ipak, da se igrači Totenhema nasmejani ne vrate u Severni London pobrinuo se rezervista Lukas Moura. Brazilski fudbaler je sramnim dodavanjem maltene spoijio sa golom Dijega Žotu, koji je potom savladao nemoćnog Frejzera Forstera za konačnih 4:3.