ZVEZDA NI POSLE 7 GODINA NIJE OSVOJILA HUMSKU: Partizan bio bolji, na kraju podela bodova! (VIDEO)
Detalj sa utakmice Partizan - Crvena zvezda, Foto: Starsport©

170. VEČITI DERBI

Objavljeno: 22:35h
Završeno
20:35h

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su na stadionu u Humskoj nerešeno 0:0, u utakmici drugog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Meč je odigran bez publike, pošto je domaći klub kažnjen zbog navijačkih nereda na utakmici sa Čukaričkim na Banovom brdu.

00:09

Sablasno prazne tribine na 170. večitom derbiju

Partizan je prvi zapretio kada je u četvrtom minutu posle kornera glavom pored gola šutirao Igor Vujačić.

Nije se dugo čekalo na prvu priliku gostiju, pošto je dva minuta kasnije udarac Milana Rodića završio pored stative.

1 / 36 Foto: Starsport©

Crno-beli su u 10. minutu uputili i udarac u okvir gola, nakon što je glavom iz kaznenog prostora šutirao Rikardo Gomeš, a siguran na golu bio je golman Zvezde Milan Borjan.

Sve do 26. minuta nije bilo ozbiljnih šansi, a tada su priliku imali domaći igrači. Kvinsi Menig je prošao nekoliko protivničkih igrača, ušao u kazneni prostor i loptu poslao ka Fuseniju Dijabateu, čiji udarac završava preko gola.

Zvezda je bila bolji rival u završnici prvog poluvremena, a najbolju šansu imao je Aleksandar Katai u 42. minutu. On je pred golom došao do odbijene lopte, i zatim šutirao pored stative.

U drugom delu meča prvu šansu imao je igrač domaćeg tima Bibars Natho. Izraelski fudbaler je u 60. minutu, nedugo pošto je ušao na teren, šutirao sa desetak metara, a još jednu intervenciju upisuje Borjan.

Najbolju priliku Zvezda je imala u 86. minutu, posle prodora Stefana Mitrovića. On je poslao centaršut ka Osmanu Bukariju, koji iz blizine glavom pogađa stativu. Promene rezultata u nastavku meča nije bilo tako da je ostalo 0:0.

Izmena: 22:35h
20:27h

90+3' KRAJ UTAKMICE!!!! Partizan i Crvena zvezda odigrali su nerešeno 0:0 u 170. večitom derbiju. Zvezda još od februara 2016. godine ne zna za pobedu na stadionu crno-belih.

20:25h

90' Drugo poluvreme produženo je tri minuta.

20:20h

86' Najbolja prilika za Crvenu zvezdu. Mitrović je sjajno prošao po levoj strani, a Bukari glavom pogodio stativu.

20:14h

81' Partizan je imao šansu. Dijabate je pripremio priliku, uposlio Jovića koji je sa desetak metara mlako šutirao.

20:07h

73' Dvostruka izmena u Zvezdi, umesto Rodića ulazi Azarov, a umesto Ivanića je na terenu Stefan Mitrović.

19:53h

60' Samo što je ušao u igru Natho je imao veliku priliku da se upiše u listu strelaca, ali je Borjan briljantno zaustavio udarac igrača Partizana.

19:52h

58' Prva izmena i u ekipi Partizana, umesto Kvinsija Meniga u igru je ušao Birbas Natho.

19:50h

56' Prva izmena u ekipi Crvene zvezde, Kings Kangva je zamenio Srđana Mijailovića.

19:49h

55' Pantić je pokušao, ali je šut završio daleko iznad prečke.

19:46h

49' Prvi ozbiljniji napad u nastavku meča, Menig je šutirao, međutim nije bilo potrebe da Borjan ovoga puta interveniše.

19:39h

DRUGO POLUVREME:

46' Nastavljena je utakmica u Beogradu, za sada nema promena ni u jednom ni u drugom sastavu.

19:23h

45+1' Kraj prvog poluvremena u kojem je bilo lepih šansi, ali su nažalost izostali golovi.

19:23h

45' Prvo poluvreme produženo je jedan minut.

19:16h

42' Malo je nedostajalo da Crvena zvezda stigne do prednosti. Aleksandar Katai se sjajno snašao u šesnaestercu Partizana, ali je na kraju šutirao pored gola.