AJAKS IZDRŽAO SVE I IZBORIO FINALE! Kapitenska partija Dušana Tadića, Klasen heroj!
Kokču i Tadić, Foto: Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

KUP HOLANDIJE

"Kopljanici" protiv PSV-a u finalu Kupa

Objavljeno: 23:51h

Fudbaleri Ajaksa plasirali su se u finale Kupa Holandije, pošto su u Roterdamu pobedili Fejnord sa 2:1.

Uprkos teškom incidentu iz 62. minuta kada je igrač gostiju Dejvi Klasen pogođen upaljačem u glavu, "kopljanici" su uspeli da slave, a kapiten Dušan Tadić je imao veliku ulogu.

Ajaks je poveo u 14. minutu, posle centaršuta sa desne strane, Tadić je odlično reagovao na odbitak i poslao loptu u mrežu Fejnorda.

Domaćin je izjednačio u drugom minutu nadoknade prvog dela.

Fejnord - Ajaks
Fejnord - Ajaksfoto: Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

Jahanbakš je centrirao pravo na glavu Himeneza koji je lako glavom poslao loptu u mrežu ekipe iz Amsterdama.

Ipak, u 51. minutu, Ajaks je stigao do drugog gola.

Klasen je posle gužve pred golom domaćina, uspeo je nekako da pošalje loptu u mrežu za konačnih 1:2, a potom se desio pomenuti incident kada je strelac drugog pogotka napustio teren krvave glave.

Izdržali su gosti do kraja i zakazali finale sa ekipom PSV-a 30. aprila.