STRAŠNI REAL DEKLASIRAO BARSU NA KAMP NOU: Nezapamćen debakl Katalonaca, Benzema ponovo spakovao het-trik
Karim Benzema, Foto: Pau BARRENA / AFP / Profimedia

kup kralja

Real demolirao velikog rivala

Objavljeno: 23:24h

Fudbaleri Real Madrida su razbili ekipu Barselone sa 4:0 na "Kamp Nou", i tako se dominantno plasirali u finale Kupa kralja.

Rezultat iz prvog meča nije naslućivao da će doći do ovakvog epiloga jer su Katalonci slavili sa 1:0.

Najzapaženiji igrač na meču je bio neverovatni Karim Benzema koji je postigao het-trik, dok je Vinisijus Žunior bio strelac jedinog gola u prvom poluvremenu.

Barselona - Real
Barselona - Realfoto: pressinphoto / ddp USA / Profimedia

On je golove postigao u 50, 58. (penal) i 81. minutu, čime se popeo na četvrto mesto svih vremena po broju golova u El klasiku (16).

Benzema je bio potpuno nezaustavljiv u ovom meču jer je bio asistent kod prvog gola Vinisijusu.

Već na početku drugog poluvremena bilo je jasno da ćemo videti preokret.

Karim Benzema je u 50. minutu pogodio na dodavanje Luke Modrića, a onda su stvari krenule još gore za Katalonce.

U 58. minutu je Frank Kesi nagazio Vinisijusa, a iz dosuđenog penala Benzema je pogodio za 3:0.

Tu je bio kraj, a u 81. minutu je Francuz kompletirao het-trik, postavši prvi igrač Reala još od Ferenca Puškaša davne 1963. godine koji je postigao het-trik protiv Barse.

Fudbaleri Reala
Fudbaleri Realafoto: LLUIS GENE / AFP / Profimedia

Madridskom klubu ovo je prvo finale Kupa kralja nakon 2014. godine.

Real Madrid će u finalu igrati protiv Osasune, a taj meč je na rasporedu 6. maja u Sevilji.