ŠPANIJA NOKAUTIRANA U ŠKOTSKOJ! Hrvatska osvojila Bursu, Švajcarska savršena posle dva kola (FOTO)
Detalj sa utakmice Škotske i Španije, Foto: ANDY BUCHANAN / AFP / Profimedia

KVALIFIKACIJE ZA EP

Remi Gruzije i Norveške 1:1, Vels savladao Letoniju, a Rumunija je bila bolja od Belorusije

Završeno je drugo kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj u grupama A, D i I.

DUŠAN SILNI SRUŠIO CRNU GORU! Srbija se mučila, ali osvojila Podgoricu na krilima Vlahovića (FOTO/VIDEO)

U terminu od 18 časova Gruzija i Norveška remizirali su 1:1 golovima Serlota u 15. minutu za goste i Mikautdzea u 60. minutu za domaćina u A grupi.

Veliko iznenađenje videli smo u Glazgovu gde je Škotska pobedila Španiju sa 2:0 u A grupi golovima Skotija Mektominija u sedmom i 51. minutu.

Detalj sa utakmice Gruzije i Norveške
Detalj sa utakmice Gruzije i Norveškefoto: Vano SHLAMOV / AFP / Profimedia

Hrvatska je u Bursi došla do prvog trijumfa sa 2:0 protiv Turske golovima Matea Kovačića u 20. i 45+4. minutu u D grupi.

Vels je u Splitu odigrao 1:1 sa "kockastima", a sada je bio bolji kod kuće od Letonije golom Kiefera Mura u 41. minutu u D grupi.

Detalj sa utakmice Turske i Hrvatske
Detalj sa utakmice Turske i Hrvatskefoto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

U I grupi, remi tzv. Kosova i Andore od 1:1 golovima Edona Zgerove za domaćina u 59. minutu i Alberta Rosasa dva minuta kasnije za goste.

Rumunija je bila bolja od Belorusije 2:1, a domaćin je slavio golovima Stančijua u 17. i Burke u 19. minutu, dok je za goste pogodio Vladislav Morozov u 86. minutu.

Detalj sa utakmice Rumunije i Belorusije
Detalj sa utakmice Rumunije i Belorusijefoto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

Švajcarska je u prvom kolu u Novom Sadu pobedila Belorusiju 5:0, dok je u Ženevi lako pao Izrael sa 3:0.

Vargas se radovao u 39, Amdouni u 47. i Vidmer u 52. minutu.