FRANCUSKA JEDVA U IRSKOJ, PETARDA ŠVEDSKE! Gibraltar trojkom pao u Roterdamu, Austrija okrenula Estoniju (FOTO)
Slavlje fudbalera Francuske u Republici Irskoj, Foto: Peter Fitzpatrick / Zuma Press / Profimedia

KVALIFIKACIJE ZA EP

Moldavija bez golova sa Češkom, Albanija poražena u Poljskoj

U G grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj, Srbija je osvojila Crnu Goru, dok je Mađarska pregazila Bugarsku u Budimpešti.

Detalj sa utakmice Crne Gore i Srbije
Detalj sa utakmice Crne Gore i Srbijefoto: Starsport©

U B grupi Francuska je savladala Republiku Irsku u Dablinu golom Bendžamina Pavara u 50. minutu.

U istoj grupi, Holandija je upisala prvi trijumf pošto je u Roterdamu pao Gibraltar golovima Memfisa Depaja u 23. i Nejtana Akea u 50. i 82. minutu.

Detalj sa utakmice Holandije i Gibraltara
Detalj sa utakmice Holandije i Gibraltarafoto: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

Moldavija je odigrala bez golova sa Češkom kod kuće, dok je Poljska bila bolja od Albanije golom Karola Sviderskog u 41. minutu u Varšavi.

Estonija je vodila na poluvremenu u Beču pogotkom Rauna Sapinena u 25. minutu, a prethodno je penal promašio Mihael Gregorič u 17. minutu.

Detalj sa utakmice Austrije i Estonije
Detalj sa utakmice Austrije i Estonijefoto: Eva MANHART / AFP / Profimedia

Florijan Kainc izjednačio je u 68. minutu, a čovek koji nije bio precizan sa bele tačke doneo je preokret Austriji u 88. minutu.

Za kraj, "petarda" Švedske kod kuće protivAzerbejdžana, a seriju je otvorio Emil Forsberg u 38. minutu.

Detalj sa utakmice Švedske i Azerbejdžana
Detalj sa utakmice Švedske i Azerbejdžanafoto: Fredrik SANDBERG / AFP / Profimedia

U 65. minutu lsedio je autogol Bahlula Mustafazade, dok je u 79. na 3:0 povećao Viktor Giokres.

Jesper Karslon je u 88. minutu povećao na 4:0, a samo 60 sekundi kasnije Antoni Elanga postavio je konačan rezultat.