FRANCUZI ZGROMILI HOLANĐANE, MBAPE SE IGRAO: Lukaku het-trikom PONIZIO Zlatana; Češka rešila Poljsku za 3 minuta!
Romelu Lukaku je uspavao Šveđane, Foto: EPA/Anders Wiklund

kvalifikacije za euro 2024.

Grčka je sa 3:0 slavila u Gruziji

U današnjem derbiju 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu 2024. selekcija Francuske je potukla do nogu Holandiju - 4:0.

Novi kapiten Francuske, Kilijan Mbape, asistirao je svom zameniku Antoanu Grizmanu već u drugom minutu za vođstvo, a posle i sam dao dva gola. U strelce se upisao i Dajo Upamekano.

U istoj grupi, Grčka je sa 3:0 slavila u Gruziji golovima Masurasa, Siopisa i Bakasetesa.

Češka je sa 3:1 slavila u derbiju grupe E protiv Poljske. Strelci za domaće su bili fudbaleri Sparte Prag - Krejči već u prvom minutu, Čvančara u trećem, i Kuhta u 64. Šimanski je ublažio poraz Poljaka u 87.

Belgija je protutnjala kroz Švedsku - 3:0 a het-trik je postigao Romelu Lukaku.

Austrija je u istoj grupi sa 4:1 savladala Azerbejdžan uz dva gola Zabicera i po jedan Gregoriča i Baumgartnera.

Rezultati danas odigranih utakmica prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu:

Grupa B: Francuska - Holandija 4:0 Gibraltar - Grčka 0:3

Grupa E: Češka - Poljska 3:1 Moldavija - Farska Ostrva 1:1

Grupa F: Austrija - Azerbejdžan 4:1 Švedska - Belgija 0:3

Grupa G: Srbija - Litvanija 2:0 Bugarska - Crna Gora 0:1