MINIMALAC ARSENALA ZA BEG OD SITIJA! Vest Hem raspucan protiv "šumara"- Aston Vila slavila na Gudisonu
Lester - Arsenal, Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

25. KOLO PREMIJER LIGE

Svi golovi padali u drugom poluvremenu

Objavljeno: 18:18h

Fudbaleri Arsenala su savladali ekipu Lestera minimalnim rezultatom 1:0, u okviru 25. kola Premijer lige.

Meč je rešio Martineli na asistenciju Trosara u 46. minutu meča.

Taj gol je bio dovoljan da "tobdžije" odu na pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester siti koji kasnije igra svoj meč protiv Bornmuta. Ekipa Mikela Artete ima dva trijumfa u nizu nakon lošeg perioda, a pred susret sa Evertonom.

Lester je 14. na samo tri boda od opasne zone pred duel sa poslednjeplasiranim Sautemptonom koji će sigurno imati motiv više u tom duelu.

Žunior Firpo je golom u 77. minutu meča doneo pobedu Lidsu nad Sautemptonom, ine samo pobedu domaćinu već i beg iz opasne zone.

Korak ka ostanku u eliti je napravio i Vest Hem koji je sva četiri gola protiv Notingem Foresta postigao u drugom poluvremenu. Pogađali su Ings dva puta, Rajs i Antonio.

Everton je poražen od Aston Vile. Golove u Liverpulu su postigli Oli Votkins u 63. iz penala i Emilijano Buendija u 81. minutu.