SUMRAK I MUK U HUMSKOJ: Šerif "upucao" Partizan i izbacio ga iz Evrope (VIDEO/FOTO)
Radost fudbalera Šerifa, Foto: Starsport

LIGA KONFERENCIJA

Završeno
20:38h

Fudbaleri Šerifa iz Tiraspolja "upucali" su Partizan i pobedili 3:1 posle preokreta i sa ukupnih 3:2 plasirali se u osminu finala Lige konferencija i tako izbacili crno-bele iz Evrope.

1 / 3 Foto: Starsport

Od savršenog početka do tuge i bola u Humskoj ulici...

Partizan je odmah krenuo u ofanzivu, a ista se isplatila u 13. minutu prvencem Kvinsija Meniga u Ligi konferencija.

Danilo Pantić je dodao do Rikarda Gomeša, ovaj je povukao napred, a potom prosledio do Holanđanina koji je matirao Kovala.

Devet minuta kasnije neopreznost Siniše Saničanina i poklon penal za šampiona Moldavije.

Sudije je pogledao VAR i pokazao belu tačku, a sa iste je za 1:1 bio precizan Sedrik Badolo.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena šok u Humskoj i gol Muhameda Diopa sa ivice šesnaesterca posle poklonjene lopte.

Kako je počelo drugo poluvreme, tako novi šok za oko 10.000 Grobara pošto je ponovo pogodio Muhamed Diop za 3:1 i 3:2 u ukupnom rezultatu.

Senegelac je došao do lopte posle greške Belića na sredini, Popović je loše čuvao prvi ugao i lopta je završila u mreži.

Najbolju priliku za izjednačenje, Partizan je propustio u 78. minutu kada se Rikardo zagradio i proturio loptu do Baždara, mladi napadač je šutirao, ali je Koval bio siguran.

1 / 22 Foto: Starsport©
Izmena: 21:25h
20:37h

KRAJ UTAKMICE: Partizan - Šerif Tiraspolj 1:3 (ukupno 3:2).

Gosti se plasirali u osminu finala Lige konferencija, a domaćin završava sa evropskim iskušenjima ove sezone.

Ostali rezultati utakmica Lige konferencija koje su počele u 18:45:

Kluž - Lacio 0:0 (ukupno 0:1)

Dnjipro-1 - AEK Larnaka 0:0 (ukupno 0:1)

Anderleht - Ludogorec 2:1, posle penala 3:0 (ukupno 2:2)

Izmena: 22:18h
20:34h

Nadoknada vremena pet minuta.

20:33h

88. minut - Žuti karton Samed Baždar.

20:31h

87. minut - Dobra ideja Baždara, odličan prvi kontakt Jovića i pao je.

Tražili su crno-beli penal, ali je sudija pokazao da je ofanzivac igrao rukom što je potvrdio i snimak.

20:27h

82. minut - Pavlović i Jović menjaju Belića i Meniga, a kod gostiju Tapsoba ustupa mesto Mumuniju.

20:25h

78. minut - Velika šansa za domaćina! Rikardo se zagradio i proturio loptu do Baždara, mladi napadač je šutirao, ali je Koval bio siguran.

Detalj sa utakmice Partizana i Šerifa
Detalj sa utakmice Partizana i Šerifafoto: Starsport©
20:20h

73. minut - Pokušao je kapiten Slobodan Urošević sa 25 metara i izborio korner, ali ništa se nije dogodilo posle udarca iz ugla.

20:15h

70. minut - Atiemven je završio svoje, umesto njega Garananga.

Štoper je zamenio napadača.

20:09h

68. minut - Kjabu dobija žuti karton. Hamidu Traore menja Danila Pantića.

20:04h

60. minut - Prva reakcija Petrića, Baždar menja Fejsu.

19:50h

47. minut - GOL! Novi šok u Humskoj! Šerif dolazi do 3:1, ponovo Diop!

Povici "Uprava napolje" posle greške Belića na sredini i šuta Diopa, ali intervencije Popovića kod prvog ugla.

19:34h

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Šerif Tiraspolj 1:2.

19:33h

45+3. minut - Ponovo je gađao Diop, strelac gola za 2:1, ali sada je Popović odbranio i poslao loptu u korner.

Posle istog, bez opasni po gol Partizana.

19:30h

45+1. minut - GOL! Šerif preokreće na 2:1 i sada je 2:2 ukupnom rezultatu pogotkom Muhameda Diopa!

Senagalac je iskoristio poklonjenu loptu, a potom sa ivice šesnaesterca matio nemoćnog Popovića.