ARSENAL SE UČVRSTIO NA VRHU TABELE: Susret protiv Totenhema rešen već u prvom poluvremenu! (FOTO)
Detalj sa utakmice Totenhem - Arsenal, Foto: EPA/Neil Hall

nastavljaju u sjajnom ritmu

Ekipa Mikela Artete povela je autogolom Uga Lorisa, a pobedu je obezbedio Martin Odegard

Objavljeno: 00:56h

Fudbaleri Arsenala pobedili su na gostujućem terenu u derbiju severnog Londona ekipu Totenhema sa 2:0, u utakmici 20. kola Premijer lige.

Za razliku od protekle sezone, gde su „tobdžije“ bile neuspešne u susretima sa većim klubovima, ekipa Mikela Artete ove sezone takve mečeve rešava dosta lakše, što je na svojoj koži osetila i ekipa Totenhema.

Arsenal je poveo u 14. minutu autogolom golmana Totenhema Uga Lorisa, koji je napravio veliku grešku posle centaršuta Bukaja Sake. Pobedu Arsenalu obezbedio je Martin Odegard pogotkom u 36. minutu, na asistenciju Sake.

"Tobdžije" su tako iskoristile poraz Sitija protiv Junajteda i dodatno učvrstili prvo mesto na tabeli. Sada imaju osam bodova prednosti u odnosu na "građane", što je poprilična zaliha iako ima još puno da se igra.