ŠVAJCARCI ZAPOSELI ČELO NAŠE GRUPE: Kamerun krenuo dobro pa izbledeo, gol Embola rešio meč! (VIDEO)

sp katar 2022

Švajcarci su do kraja lako sačuvali prednost

Objavljeno: 13:08h

Fudbalska reprezentacija Švajcarske povela je u grupi G Svetskog prvenstva u Kataru.

Izabranici Murata Jakina su u prvom meču dana sa minimalnih 1:0 (0:0) savladali Kamerun i napravili dobar korak ka nokaut fazi.

Podsetimo, Srbija i Brazil svoj meč u okviru ove grupe igraju večeras od 20 časova.

Kamerun je bolje počeo duel i pretio preko kapitena Šupo-Motina, ali je ili izostajao završni pas ili dobra završnica.

Napadaču Bajerna je šut u prilici jedan-na-jedan odbranio Zomer, a Vidmer je kasnije napravio ključnu intervenciju ispred Toko ekambija.

Erik Maksim Šupo-Motin

"Ekipa" je zapretila tek u finišu preko Vargasa, ali to je možda bila najava onog što je usledilo ubrzo po nastavku.

U 47. minutu Šaćiri je dobio prostor po desnoj strani, zavrnuo pas po zemlji, unazad, čime je izbegao defanzivce domaćih, a Brel Embolo ostao sa lakim zadatkom da matira Onanu. Nije pogrešio.

Brel Embolo

U nastavku je još jednom zapretio Šupo-Motin, ali mu je Zomer odbranio šut iz mrtvog ugla, a onda je Vargas mogao da duplira prednost, pre nego što je igra utihnula. U nadoknadi je Seferović zamalo overio trijumf.

Švajcarci su do kraja lako sačuvali prednost.