BRAZIL SPUSTIO ORLOVE NA ZEMLJU: Srbija porazom startovala Mundijal, završeno prvo kolo Svetskog prvenstva!

sp katar 2022

Završeno
23:41h

U petak nas očekuju četiri utakmice, po dve iz grupe A i B, a plasman u osminu finala mogli bi da overe Holandija, Ekvador i Engleska.

23:34h

Utakmicimama u grupama G i H završeno je kompletno prvo kolo.

Srbija je poražena od Brazila 2:0, Švajcarska je pobedila Kamerun 1:0, Južna Koreja i Urugvaj odigrali su 0:0, dok je Portugal bio bolji od Gane 3:2.

Detalj sa utakmice Brazila i Srbije
Detalj sa utakmice Brazila i Srbijefoto: EPA/TOLGA BOZOGLU

Posle neuspeha od "karioka", selektor Dragan Stojković istakao je da se razočarao timom zbog jedne stvari, ali je potom na konferenciji dodatno zabrinuo naciju.

Dragan Stojković Piksi
Dragan Stojković Piksifoto: EPA/STARSPORT / Shutterstock Editorial / Profimedia

Kada govorimo o dešavanjima na tribinama, Snežana Borjan svojim atraktivnim izgledom skrenula je pažnju na sebe.

21:50h

KRAJ  BRAZIL - SRBIJA 2:0

Rišarlison je bio strelac oba gola na utakmici. Prvi je postigao u 63. minutu, a drugi koji je bio znatno lepši je bio u 74. minutu.

21:30h

74. minut - GOL - Novi gol Rišarlisona, Brazil duplirao prednost!

Majstorija Rišarlisona zbog koje je brazilski fudbal tako lep. Loptu Vinisijusa sa boka centarfor je zahvatioiz voleja i na atraktivan način udvostručio prednost.

21:19h

63. minut - GOL - Rišarlison dovodi Brazil u vođstvo! 1:0

Taman pošto je Srbija pokazala zube usledio je hladan tuš. Vinisijus je uputio udarac koji je Vanja uspeo da odbije, ali je lopta stigla do Rišarlisona koji je iskoristio popravni za Brazil. Centarfor koji se sat vremena nije video pokazao je da mu je jedan tren dovoljan da donese prevagu

21:17h

59. minut - Velika sreća za fudbalere Srbije! Aleks Sandro je topovskim udarcem sa više od 30 metara pogodio stativu.

20:45h

POLUVREME BRAZIL - SRBIJA  0:0

Brazil je kontrolisao igru tokom prvog dela utakmice, međutim Srbija je ostavila korektan utisak. Posebne pohvale za intervencije zaslužuje Vanja Milinković savić koji je sačuvao "nulu" sa nekoliko sjajnih intervencija. Ipak, za više će biti potrebna konkretizacija u ofanzivi jer posle 45 ,minuta imamo samo jedan udarac i to van okvira gola.

20:12h

6. minut - Alireza Fagani je dao žuti karton Strahinji Pavloviću, posle starta nad Paketom.

20:05h

1. minut - Počeo je meč Brazila i Srbije!

19:47h

Prognozirajte ishod meča Srbija - Brazil

19:34h

Fudbaleri Srbije kreću u pohod na Svetsko prvenstvo protiv najtežeg mogućeg protivnika, selekcije Brazila.

Srbija (4-2-3-1): Vanja Milinković-Savić - Nikola Milenković, Miloš Veljković, Strahinja Pavlović - Andrija Živković, Nemanja Gudelj, Saša Lukić, Mladenović - Sergej Milinković-Savić, Dušan Tadić - Mitrović. Selektor: Dragan Stojković.

Brazil (4-2-3-1: Alison - Danilo, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Kazemiro, Paketa - Rafinja, Nejmar, Vinisijus - Rišarlison. Selektor: Leonardo Tite.

Dušan Tadić definitivno zna kako sa Brazilcima.

18:59h

Fudbaleri Portugala odnose pobedu nad selekcijom Gane 3:2. Pitanje je šta bilo da je imalo još vremena.

18:48h

89. minut - GOOOOOOL! Fudbaler Crvene zvezde Osman Bukari smanjuje na 3:2 protiv Portugala.

18:37h

80. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Sjajna akcija Portugalaca, Leao povećava na 3:1.

18:36h

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Žoao Feliks vraća vođstvo Portugalcima!