LIVERPUL OPET SKLIZNUO U KANAL: Lids pokorio Enfild posle 21 godine, ima li Klop rešenje za posrtanje Redsa?!
Endi Robertson, Foto: EPA/Adam Vaughan

premijer liga, .kolo

Posle četvrtog poraza u sezoni, Liverpul je deveti na tabeli sa 16 bodova

Objavljeno: 23:29h

Fudbaleri Lids junajteda pobedili su večeras na Enfildu ekipu Liverpula sa 2:1, u utakmici 14. kola Premijer lige.

Posle četvrtog poraza u sezoni, Liverpul je deveti na tabeli sa 16 bodova. Na drugoj strani, Lids je ovom pobedom prekinuo niz od četiri poraza i sada je na 15. poziciji sa 12 osvojenih bodova.

Ovo je prva pobeda Lida na Enfildu od 2001. (doduše, u međuvremenu su dosta vremena proveli u nižim ligama). Ujedno, štoper Redsa, Virdžil fan Dajk, prvi put je poražen na Enfildu posle četiri i po godine u Liverpulu.

Lids je poveo već u četvrtom minutu kada je Rodrigo iskoristio veliku grešku Džoa Gomesa, ali deset minuta kasnije Mohamed Salah izjednačio posle cenaršuta Endija Robertsona.

Ekipa Jirgena Klopa je u drugom poluvremenu na sve načine pokušavala da stigne do gola i pobede, ali je "Redsima" na putu stajao večeras sjajni golman Lidsa Ilan Melije.

Kazna je mogla stići više puta, a konačno je stigla u 89. minutu kada je Krisensio Samervil savladao Alisona i doneo veliku radost svojoj ekipi.

Liverpul će u narednom kolu Premijer lige gostovati Totenhemu, dok će Lids dočekati Bornmut.