MOŽE SITI I BEZ HALANDA: Majstorijom Kevina De Brujnea, Građani odneli ceo plen sa Kings Pauer stadiona!
De Brujne junak pobede Sitija u Lesteru, Foto: EPA/Tim Keeton

premijer liga 14. kolo

Na kraju se završilo kako su Gvardiola i njegovi fudbaleri priželjkivali

Objavljeno: 15:24h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Lester na Kings Pauer stadionu sa 1:0 u prvom meču 14. kola Premijer lige.

Pobedonosni gol za goste je postigao Kevin De Brujne iz slobodnog udarca u 49. minutu igre.

Uspeli su fudbaleri Sitija da upišu novu pobedu, iako su na ovom meču igrali bez Erlinga Halanda koga Gvardiola nije poveo na ovu utakmicu, jer je na meču protiv Borusije Dortmund doživeo blagu povredu.

1 / 3 Foto: EPA/Tim Keeton

Tokom prvog poluvremena Siti je kao što se i očekivalo diktirao ritam utakmice, dominirao u posedu lopte, stvarao šanse, ali se na poluvreme ipak otišlo bez golova.

Drugi deo utakmice je bio dosta sadržajniji. Siti ga je otvorio na pravi način, pogotkom De Brujne, koji je uticao i na domaće. Lisice su po primljenom golu krenule hrabro napred u potrazi za izjednačenjem, i u nekoliko navrata su bili veoma blizu. Ni Siti nije odustao od svog načina igre, tako da smo u drugih 45 minuta gledali fudbal sa mnogo ritma i sa spuštenim gardovima na obe strane.

Na kraju se završilo kako su Gvardiola i njegovi fudbaleri priželjkivali.

Mančester siti je ovim trijumfom preskočio (makar do sutra) Arsenal na tabeli Premijer lige, jer sada imaju 29 bodova, dok su Tobdžije na 28.

Lester je posle novog poraza na 17. mestu sa 11 bodova.

U sledećem kolu Siti će na svom terenu dočekati Fulam, dok će Lester igrati protiv Evertona.