BENFIKA NOKAUTIRALA JUVENTUS! Vlahović "pokraden", "orlovi" izbacili "staru damu" iz Lige šampiona (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Benfike, Foto: EPA/Antonio Cotrim

KRAJ ZA ITALIJANE!

Pari Sen Žermen dao sedam Haifi, Milan lako u Zagrebu, Lajpcig pobedio Real, nula Dortmunda i Mančester sitija

Objavljeno: 00:09h

Fudbaleri Juventusa kolo pred kraj grupne faze Lige šampiona ispali su iz elitnog takmičenja i matematički nemaju šanse za plasman u osminu finala.

Dao je Dušan Vlahović gol za bjanko-nere u 21. minutu, ali je pogodak pripisan Mojseu Kenu jer je na liniji ćušnuo loptu i tako ukrao gol Srbinu.

Benfika je pobedila sa 4:3, a vodila je i 4:1 i obezbedila plasman dalje.

"Orlovi" su slavili pogocima Antonija Silve u 17, Žoao Marija u 28. iz penala i Rafe Silve u 35. i 50. minutu.

Na drugoj strani pogađali su Arkadijuš Milik u 77. i Veston Mekeni u 79. minutu.

Srđan Jovanović, glavni sudija utakmice Benfike i Juventusa
Srđan Jovanović, glavni sudija utakmice Benfike i Juventusafoto: EPA/Antonio Cotrim

U drugom meču grupe H, Pari Sen Žermen je savladao Makabi Haifu sa 7:2.

Pogađali su Lionel Mesi u 19. i 44, Kilijan Mbape u 32. i 64, Nejmar u 35. i Karlos Soler u 84, uz autogol Sena Goldberga u 67. minutu.

Kod Izraelaca se radovao Abdulaje Sek u 38. i 50. minutu.

U Zagrebu se Milan lako izborio sa Dinamom (4:0) golovima Matea Gabije u 39, Rafaela Leaa u 49, Olivijea Žirua u 59. iz penala i autogola Roberta Ljubičića u 69. minutu.

Aktuelni prvak Evrope Real Madrid poražen je u Lajpcigu pošto je domaćin slavio golovima Joška Gvardiola u 13, Kristofera Nkunkua u 18. i Tima Vernera u 81. minutu.

Na drugoj strani radovali su se Vinisijus Žunior u 44. i Rodrigo iz penala u 94. minutu.

U istoj ovoj grupi Seltik i Šahtjor Donjeck remizirali su 1:1 u Glazgovu pogocima Jorgosa Jakumakisa u 34. i Mikhajloa Mudrika u 58. minutu.

Erling Holand nije uspeo da se upiše u strelce za Mančester siti protiv bivšeg kluba u Dortmundu, a golman Borusije Gregor Kobel sačuvao je nulu pošto je odbranio penal Rijadu Marezu u 58. minutu.