ČELSI OSIGURAO PLASMAN DALJE OSVAJANJEM SALCBURGA: Prva pobeda Sevilje u eliti (VIDEO/FOTO)
Fudbaleri Čelsija, Foto: EPA/CHRISTIAN BRUNA

Liga šampiona

U sastavu Andalužana svih 90 minutana terenu proveli su golman Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj na poziciji štopera

Objavljeno: 00:35h

Fudbaleri Čelsija pobedili su Salcburg sa 2:1 u petom kolu E grupe Lige šampiona i tako kolo pred kraj osigurali plasman u osminu finala.

Klub iz Londona poveo je golom Matea Kovačića u 23. minutu, a izjednačio je Čukvubuike Adamu u 49. minutu.

Pobedu "plavcima" doneo je Kai Haverc u 64. minutu, a jasnija slika tabele znaće se posle večerašnje utakmice Dinama i Milana u Zagrebu.

Strahinja Pavlović odigrao je svih 90 minuta u timu šampiona Austrije.

Duel Strahinje Pavlovića i Kristijana Pulišića
Duel Strahinje Pavlovića i Kristijana Pulišićafoto: EPA/Christian Bruna

U drugoj utakmici u terminu od 18.45, fudbaleri Sevilje ostvarili su prvi trijumf u Ligi šampiona pošto su u okviru G grupe savladali Kopenhagen sa 3:0.

Detalj sa utakmice Sevilje i Kopenhagena
Detalj sa utakmice Sevilje i Kopenhagenafoto: EPA/Julio Munoz

Andalužani su na svom "Ramon Sančez Pishuanu slavili pogocima Jusefa En-Nesirija u 61, Iska u 88. i Gonzala Montijela u 92. minutu.

U domaćem sastavu svih 90 minuta na terenu proveli su golman Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj na poziciji štopera.