HOLAND PRIZEMLJIO "GALEBOVE"! Brajton bez rešenja za Norvežanina (VIDEO/FOTO)
Slavlje Erlinga Holanda, Foto: EPA/Peter Powell

SITI SLAVIO NA ETIHADU

Erling postigao dva gola u 22. minutu i 43. iz penala i sada ima 17 pogodaka u Premijer ligi

Liverpul je poražen u gostima protiv Notingem Foresta, ali Mančester siti na svom Etihadu u 13. kolu Premijer lige nije dozvolio iznenađenje.

Izabranici Pepa Gvardiole pobedili su Brajton sa 3:1, a meč je ponovo obeležio Erling Holand sa dva gola.

INCIDENT U ENGLESKOJ! Golman ružnim potezom odgovorio na provokacije protivničkih navijača! (VIDEO)

Norvežanin je u 20. minutu pao u šesnaestercu, ali sudija Kreg Povson posle konsultacije VAR-a doneo je odluku da ne pokaže na penal.

Samo dva minuta kasnije golgeter dolazi do gola posle asistencije svog golmana Edersona, a čuvar mreže Sančez je izleteo sa gola i olakšao posao.

Detalj sa utakmice Mančester sitija i Brajtona
Detalj sa utakmice Mančester sitija i Brajtonafoto: EPA/Peter Powell

U 43. minutu Povson je ipak dosudio jedanaesterac kada je kapiten gostiju Luis Dank faulirao Bernarda Silvu.

Loptu je uzeo Erling Holand i dolazi do 17. pogotka u Premijer ligi.

Trenutak kada je Dank napravio penal nad Silvom
Trenutak kada je Dank napravio penal nad Silvomfoto: EPA/Peter Powell

Sve je moglo da bude rešeno u 52. minutu u situaciji jedan na jedan kada je Rijad Marez na Sančeza, ali je pogodio golmana.

Samo minut kasnije, Solomon Marč upolio je Leandra Troasara, a najbolji igrač "galebova" sa ivice šesnaesterca savladao je Edersona.

Konačan rezultat za trijumf "građana" postavio je Kevin de Brujne na 15 minuta pre kraja utakmice.

U istom terminu Everton je sa pola snage savladao Kristal palas na Gudison parku sa 3:0.

Izabranici Frenka Lamparda radovali su se preko Dominika Kalverta Luina u 11, Entonija Gordana u 63. i Dvajta Meknila u 84. minutu.