ŠTUTGART PETARDIRAN U DORTMUNDU: Rutina Bajerna protiv Hofenhajma (VIDEO/FOTO)
Radost fudbalera Borusije iz Dortmunda, Foto: Credit: BERND THISSEN / AFP / Profimedia

BUNDESLIGA, 11. KOLO

Najveća ludnica viđena u Augzburgu gde je domaćin u 64. minutu vodio 3:0 protiv Lajpciga, a na kraju je završeno 3:3 golom u 90. minutu

U terminu od 15.30 u subotu je odigrano pet utakmica 11. kola Bundeslige, a najveću pobedu zabeležila je Borusija Dortmund protiv Štutgarta od 5:0.

Dvostruki strelac bio je Džud Belingem u drugom i 53. minutu, dok su po jednom pogađali Niklas Zule u 13, Đovani Rejna u 44. i Jusufa Mukoko u 72.

I Bajern se u Minhen u vraća sa rutinskim trijumfom pošto je savladao Hofenhajm sa 2:0 u gostima golovima Džamala Musijale u 17. i Erika Maksima Čupa Motinga u 38. minutu.

Miloš Veljković nije bio u protokolu Verdera koji je poražen na gostovanju Frajburgu 2:0 pogocima Lukasa Kublera u 56. i Vinćenca Grifa u 70. minutu iz penala.

U Leverkuzenu četiri gola i remi od 2:2 između Bajera i Volfsburga. Za domaćina pogađali su Musa Dijabi u 17. i Džeremi Frimpong u 75. minutu.

Gosti su radovali prvo zbog autogola Roberta Andriha u 28. minutu, a potom je iz penala bio precizan Maksimilijan Arnold u 54. minutu.

Najveća fešta bila je u Augzburgu gde je domaćin imao 3:0 u 64. minutu, a onda jeLajpcig izborio remi 3:3 u 90. minutu.

Detalj sa utakmice Augzburga i Lapciga
Detalj sa utakmice Augzburga i Lapcigafoto: Credit: STEFAN PUCHNER / AFP / Profimedia

Mergin Beriša dao je gol iz penala u 34, Ermedin Demirović radovao se u 51,a Ruben Vargas u 64. minutu.

Potom su na scenu stupili Andrea Silva u 72, Kristofer Nkunku u 89. i Hugo Novoa Ramos u 90. minutu.