LIVERPULOVO ODBAČENO DETE NOKAUTIRALO SALAHA I EKIPU! Forest ostavio Klopovu četu bez pobede u gostima (VIDEO/FOTO)
Taivo Avoniji (u sredini) slavi sa saigračima, Foto: Credit: Joe Giddens / PA Images / Profimedia

PREMIJER LIGA, 13. KOLO

Jedini strelac bio je Taivo Avoniji u 55. minutu, a zanimljivo da je Nigerijac proveo šest godina na Enfildu, ali nije odigrao nijednu utakmicu

Objavljeno: 15:49h

Fudbaleri Notingem Foresta napravili su veliko iznenađenje pošto su na svom Siti Graundu pobedili Liverpul sa 1:0 u 13. kolu Premijer lige.

Jedini strelac bio je Taivo Avoniji u 55. minutu, a zanimljivo da je Nigerijac proveo šest godina u Liverpulu, ali nije odigrao nijednu utakmicu.

Afrikanac je bio na sedam različitih pozajmica, a potom ga je otkupio Union Berlin iz kojeg se vratio na Ostrvo u transferu vrednom 20 miliona evra.

Zanimljivo da izabranici Jirgena Klopa i dalje nemaju trijumf na gostujućem terenu ove sezone u elitnom rangu engleskog fudbala.

Detalj sa utakmice Notingem Foresta i Liverpula
Detalj sa utakmice Notingem Foresta i Liverpulafoto: Credit: Darren Staples / Zuma Press / Profimedia

Jedan od heroja ovog meča bio je i Din Henderson, golman domaćih na pozajmici iz Mančester junajteda sa čak sedam odbrana.

Din Henderson
Din Hendersonfoto: Credit: Lindsey Parnaby / AFP / Profimedia

Reprezentativac Engleske posle poslednjeg sudijskog zvižduka skočio je u prve redove u zagrljaj kod vatrenih navijača, a tokom duela spasio je sve.