Junejted - Totenhem, Foto: Andrew Yates/EPA

12. kolo premijer lige

Sjajna partija "crvenih đavola"

Objavljeno: 23:39h

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Totenhem (2:0), u derbi meču 12. kola Premijer lige.

Činjenica da je Igo Loris bio najbolji pojedinac u redovima gostiju, dovoljno govori kako su "pevci" odigrali ovaj susret.

Redom je zaustavljao pokušaje Freda, Antonija, Rašforda, Fernandesa, Šoa, Kazemira – sve to samo u prvom poluvremenu.

Najbolju priliku za Totenhem u prvom delu meča imao je Hari Kejn, u završnici, ali je De Hea bio oprezan.

Junajted je do vođstva stigao u 47. minutu. Dajer je izgubio loptu, domaći su stigli do ivice kaznenog prostora, Fred je šutirao, a Dejvis katastrofalno reagovao i skrenuo loptu u mrežu svog tima.

Izabranici Erika ten Haga duplirali su prednost u 69. minutu, Fred je opet bio jedan od najzaslužnijih, a egzekutor je ovoga puta bioBruno Fernandes – poslao je nedobranjiv udarac sa ivice šesnaesterca.

Loris je do kraja susreta stigao još jedanput da briljantno reaguje, kada je šutirao Rašford.

Brunu je ubrzo bio poništen gol zbog ofsajda, a promene rezultata više nije bilo.

Junajted sada ima 19 bodova i peti je na tabeli. Totenhem je treći sa četiri boda više.