NEMA RASPUCANIH U PREMIJER LIGI! Minimalac Liverpula i Njukasla - Čelsi i Brenford podelili plen!
Liverpul - Vest hem, Foto: EPA/Peter Powell

12. kolo premijer lige

"Redsi" slave Nunjeza

Objavljeno: 23:01h

Fudbaleri Sautemptona ostvarili su pobedu na gostovanju Bornmutu rezultatom 1:0 u meču 12. kola engleske Premijer lige.

Gol odluke postigao je Če Adams u 9. minutu. Adams je iskoristio centaršut Peroda i glavom sproveo loptu u mrežu. Golman Bornmuta Neto ostao je nepomičan.

Sautempton je tako došao do nova tri boda za beg iz donjeg dela tabele.

U malom londonskom derbiju fudbaleri Brentforda uspeli su da na svom terenu odigraju nerešeno 0:0 protiv ekipe Čelsija.

Bio je ovo drugi remi plavaca u prvenstvu i sada sa 20 bodova zauzimaju 4. poziciju, Brentford je osmi sa 14.

Liverpul je slavio kod kuće protiv Vest Hema minimalnim rezultatom 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je Darvin Nunjez u 22. minutu meča.

Darvin Nunjes

Urugvajac je imao još dve velike šanse za gol u prvom poluvremenu. Prvo je u 15. minutu šutirao iz prve, lopta je letela ispod prečke, ali je Fabijanski uspeo vrhovima prstiju da izbije loptu u korner.

Druga šansa dogodila se u 39. minutu, ovoga puta stativa je bila saveznil gostima.

Najveću priliku za gol Vest Hem je imao u 45. minutu kada je sudija dosudio jedanaesterac. Loptu na kreč stavio je Bouven međutim, udarac je uspeo da odbrani Alison.

U 87. minutu ''čekićari'' su imali ogromnu šansu do dođu do boda na Enfildu međutim Alison je uspeo da skine zicer Součeku sa nekih 4, 5 metara i tako sačuva minimalnu pobedu Liverpula.

U Njukaslu je domaći tim takođe ostvario minimalnu pobedu 1:0 u duelu sa ekipom Evertona.

Jedini pogodak na meču postigao je Migel Almiron u 31. minutu. Bio je to prelep pogodak, Almiron je uspeo da matira Pikforda udarcem sa ivice šesnaesterca.