MAĐARI PRIREDILI NOVU SENZACIJU! Šok za Nemce - repriza finala EP pripala Italijanima!

liga nacija

Zanimljivo veče na terenima širom Evrope

Objavljeno: 23:11h

U okviru grupe 3 divizije A reprezentacija Mađarske priredila je veliko iznenađenje pobedom u gostima selekciju Nemačke sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Adam Salaj u 17. minutu i to na kakav način, petom posle kornera! Ter Štegen je bio nemoćan.

Mađari su posle ovog trijumfa sakupili 10 bodova i zauzimaju prvu poziciju pred poslednje kolo.

U drugoj utakmici ove grupe reprezentacija Italije savladala je na svom terenu Englesku sa 1:0 i tako poslala izabranike Gereta Sautgejta u B diviziju.

Gol odluke u reprizi finala Evropskog prvenstva postigao je Đakomo Raspadori u 68. minutu sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Engleska pred poslednje kolo zauzima poslednje mesto u grupi sa samo dva osvojena boda, dok se Italija posle ove pobede popela na drugo mesto na tabeli i još uvek ima šansu da se kvalifikuje za završni turnir Lige nacija u junu.

Odluka o pobedniku grupe pašće u direktnom okršaju između Italije i Mađarske koji je na programu za tri dana na stadionu ''Ferenc Puškaš''. U drugom meču snage će odmeriti reprezentacije Engleske i Nemačke.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine dobili su regionalni derbi, koji je odigran u Zenici u sklopu Lige nacija.

Domaći tim je pobedio Crnu Goru sa 1:0 i tako na kolo pre kraja obezbedio prvo mesto u grupi 3 divizije B.

Gol odluke postigao je Ermedin Demirović u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Edin Džeko mu je glavom servirao zicer, a fudbaler Augsburga to nije propustio.

Bosna je bila bolja u ovom susretu baš za taj jedan pogodak i ovaj trijumf je potpuno zaslužen.

U drugoj utakmici ove grupe su Finska i Rumunija remizirale 1:1 u Helsinkiju.