PARTIZAN ODLIČAN, ALI NA KRAJU BEZ TRI BODA! Dijabateov projektil nedovoljan za trijumf protiv Nice! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizan - Nica, Foto: Starsport©

LIGA KONFERENCIJA, 2. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:16h

Fudbaleri Partizana i Nice odigrali su na stadionu u Humskoj nerešeno 1:1, u utakmici drugog kola Grupe D Lige konferencija.

Gosti su poveli u drugom minutu preko Džoa Brajana, a bod crno-belima je doneo Fuseni Dijabate u 60. minutu.

Utakmici na stadionu Partizana prisustvovalo je 9.126 gledalaca.

U sledećem kolu Partizan će gostovati Kelnu, a Nica igra na gostovanju protiv Slovackog. Mečevi trećeg kola Lige konferencija na programu su 6. oktobra.

1 / 3 Foto: Starsport©

DRUGO POLUVREME:

90+4' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Partizan je ostao bez pobede protiv Nice iako je imao dobre prilike da dođe do potpunog preokreta, na kraju je ostalo 1:1.

90' Drugo poluvreme produženo je četiri minuta.

84' Marković je pokušao posle kornera za Partizan, ali nije uspeo da dobro zahvati loptu glavom.

69' Kakvu je šansu propustio Partizan. Dijabate je sjajno istrčao kontru, uposlio Gomeša koji je šutirao preko gola.

64' Velika šansa za Nicu, glavom je pokušao Diop, pogodio je stativu, a odbijena lopta vratila se u naručje Popoviću na gol liniji.

60' GOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!!!! Partizan je došao do izjednačenja. Strašan pogodak Dijabatea koji je nakon sjajne asistencije Natha sa desetak metara precizno šutirao i pogodio gornji desni ugao golmana Šmajhela.

57' Mogla je Nica sada da stigne do dva gola prednosti, ali je na kraju katastrofalno šutirao Labord.

54' Pepe je šutirao is slobodnog udarca, lopta je završila preko gola.

46' Nastavljena je utakmica u Beogradu.

PRVO POLUVREME:

45+2 Sjajno je Andrade šutirao u poslednjem napadu Partizana u prvom poluvremenu, ali je na kraju posle 45 minuta igre ipak ostalo 1:0 za ekipu Nice.

45' Prvo poluvreme produženo je dva minuta.

43' Najbolja šansa za Partizan na utakmici. Natho je šutirao, ali je sa gols linijee jedan igrač Nice uspeo da spreči izjednačenje.

39' Centaršut Uroševića sa levog boka stavio je goste na muke, dugo su igrači Nice tražili način da izbiju loptu i oslobode se pritiska u čemu su na kraju i uspeli.

26' Popović je sada sjajnom reakcijom uspeo da spreči drugi gol Nice. Bio je to neugodan udarac Laborda.

12' Traore je šutirao iz daljine, ali je lopta završila daleko preko gola.

6' Partizan je mogao da dođe do izjednačenja, ali je Gomeš šutirao pored gola.

2' GOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!! Gosti su poveli iz prvog napada na utakmici. Katastrofalno je odigrala odbrana Partizana, namestio se Džo Brajan i sigurnim udarcem iz šesnaesterca matirao Popovića.

1' Počela je utakmica u Beogradu.

21:00 - Pre početka utakmice održan je minut ćutanja povodom smrti velikog navijača Partizana Kornelija Kovača.

20:55 - Fudbaleri Partizana i Nice izašli su na teren.

FK Partizan, FK Nica

Fudbaleri Partizana dočekuju Nicu u 2. kolu Lige konferencija.

U pitanju je grupa D, u kojoj trenutno sva četiri tima imaju po bod posle prvih mečeva. Crno-beli su uzbudljiv egal izvkli protiv Slovackog, dok je Nica sa Kelnom takođe podelila bodove.

Postojala je dilema kome će Gordan Petrić ukazati poverenje od starta, Fejsi ili Andradeu. Izabrao je obojicu, a na klupi ostavio Lutovca i Meniga, koji još nije potpuno spreman posle oporavka od povrede zadnje lože.

SASTAVI TIMOVA:

Partizan (4-2-3-1): Popović – Živković, Marković, Vujačić, Urošević – Fejsa, Traore – Andrade, Natho, Dijabate – Rikardo.

Nica (4-2-3-1): Šmajhel - Atal, Todibo, Dante, Brajan - Lemina, Tiram - Budaui, Pepe, Ilie - Labord.

Trener Partizana Gordan Petrić bio je jako rečit pred meč protiv Nice.

- Ne znam šta da vam kažem u vezi meča. Gledali smo tri utakmice Nice, gledali smo poslednju utakmicu u prvenstvu koju je Nica dobila 3:1 i delovalo mi je da to nije najjača ekipa sa kojom smo igrali do sada. Mislio sam da je Zvezda jača ekipa od Nice, ali sam mišljenje promenio gledajući snimak protiv Kelna. U druge dve utakmice smo videli da Nica ima izuzetno jak sastav i da ima igrače koji su tehnički dobro potkovani i brzi. Igramo protiv ekipe koja čini mi se trenutno spava, ali može da se probudi svakog trenutka. Moramo da odgovorimo na njihov stil igre i da primenimo naš stil i probamo da izvučemo povoljan rezultat. Danas ćemo videti kako su igrači i da li su svi zdravi - rekao je trener Partizana.