PRŠTALO NA SVE STRANE U GRADSKOM DERBIJU! Leao vodio Milan do velike pobede protiv Intera! (FOTO)
Detalj sa utakmice Milan - Inter, Foto: EPA/Roberto Bregani

strašan duel!

Utakmica je na kraju završena rezultatom 3:2

Objavljeno: 21:26h

Fudbaleri Milana pobedili su Inter u derbiju 5. kola Serije A rezultatom 3:2.

Derbi "Dela Madonina" završen je pobedom Milana drugi put u nizu u Seriji A, ali prvi posle dva uzastopna trijumfa Intera u Kupu.

Prvu prednost na meču je, doduše, imao Inter, koji je preko Brozovića poveo sa 1:0 u 21. minutu. Izjednačenje je stiglo samo sedam minuta kasnije preko Rafaela Leaa, pa se na pauzu otišlo sa 1:1.

U drugom poluvremenu Žiru u 54. minutu je doneo preokret, da bi Leao svojim drugim golom u 60. minutu povisio na 3:1.

Rezervista Edin Džeko je u 67. smanjio na 3:2, a Inter je nastavio da napada ne bi li došao barem do boda. Imali su plavo-crni nekoliko šansi, najveće preko Martinesa i Čalhanolua, ali je na kraju ostalo 3:2 za Milan.

U narednom, šestom kolu Serije A Inter dočekuje Torino, dok Milan ide na megdan Sampdoriji.