SENZACIJA: Mitrovićev Fulam ispao od ČETVRTOLIGAŠA, Lester se spasao na penale!
Fudbaleri Kroulija slave veliki uspeh, Foto: Profimedia

liga kup engleske

Krouli Taun je član treće Lige Enlgeske, odnosno četvrtog ranga ove zemlje

Aleksandar Mitrović i Fulam su odlično započeli pobratničku sezonu u Premijer ligi, ali je klub iz Londona eliminisan su u ranoj fazi engleskog Liga kupa.

Fulam je izgubio od četvrtoligaša Krouli Tauna sa 2:0 u drugom pretkolu trećeg po rangu engleskog takmičenja.

Najbolji strelac u istoriji srpske reprezentacije nije bio u protokolu za ovaj meč. Menadžer Marko Silva je izveo kombinovani sastav, odlučivši da najbolje igrače čuva za Premijer ligu i gradski okršaj sa liderom Arsenalom u subotu.

Fulam je tako doživeo prvi poraz u sezoni. Ekipa sa Krejven kotidža je prethodno odolela Liverpulu (2:2), da bi nakon "kiksa" protiv Vulverhemptona (0:0) savladala Brentford 3:2, golom Mitrovića u 90. minutu.

Ostali premijerligaši su uglavnom bili sigurni, a bruku je izbegao Lester koji je tek posle penala eliminisao Stokport, nakon 0:0 u regularnih 90 minuta. Penali su odveli dalje i Bornmut protiv Noriča, dok je Everton minimalnim rezultatom savladao Flitvud taun.

Ubedljiva je bila Aston Vila protiv Boltona sa 4:1, a dalje su prošli još Vulverhempton, Brentford, Notingem Forest i Kristal Palas.

Liga kup:

Volsol – Čarlton 0:1 Šefild Venzdej – Ročdejl 3:0 Šrezburi – Barnli 0:1 Borou – Linkoln 2:2 (penali 1:3) Bolton – Aston Vila 1:4 Bredford – Blekburn 1:2 Kembridž – Sautempton 0:3 Kolčerster – Brentford 0:2 Krouli – Fulam 2:0 Derbi – VBA 1:0 Flitvud – Everton 0:1 Džilingem – Ekseter 0:0 (penali 6:5) Grimsbi – Notinfem Forest 0:3 Njuport – Portsmut 3:2 Norič – Bornmut 2:2 (penali 3:5) Oksford – Kristal Palas 0:2 Roteram – Morekamb 0:1 Stivenedž – Piterboro 1:0 Stokport – Lester 0:0 (penali 1:3) Votford – Milton Kinz 0:2 Vulverhempton – Preston 2:1 Sreda: