BERLIN PRIPADA UNIONU: Herta doživela katastrofu u svom gradu, Volfsburg i Verder podelili bodove!
Fudbaleri Uniona slavili u gradskom derbiju, Foto: EPA/ Filip Singer

bundesliga 1. kolo

Kasnije igraju Borusija Dortmund - Bajer Leverkuzen

Fudbaleri Uniona pobedili su danas na svom terenu u berlinskom derbiju Hertu sa 3:1, u utakmici prvog kola Bundeslige.

Nova sezona u Bundesligi počela je u petak uveče, pobedom aktuelnog šampiona Bajerna iz Minhena u Frankfurtu protiv Ajntrahta 6:1.

Union je danas poveo golom Džordana Sibačoa u 32. minutu, a prednost je udvostručio Šeraldo Beker u 50. Treći gol za domaće postigao je Robin Knohe u 54. minutu, a konačan rezultat postavio je Dodi Lukebakio u 85. minutu.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su na svom terenu Hofenhajm sa 3:1.

Hofenhajm je poveo golom Roberta Skova u 25. minutu, a domaći su izjednačili u 42. minutu golom Ramija Bensebajnija. Borusija je povela golom Markusa Tirama u 71. minutu, a sedam minuta kasnije konačan rezultat postavio je Niko Elvedi.

Hofenhajm je od 19. minuta igrao sa desetricom, pošto je drugi žuti karton dobio Štefan Poš.

Fudbaleri Volfsbruga odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Verdera iz Bremena.

Volfsburg je poveo u 11. minutu kada je strelac bio Lukas Nmeča, a Verder je preokrenuo sa dva brza gola. Izjednačio je Niklas Fulkrug u 21. a dva minuta kasnije klub iz Bremena poveo je pogotkom Leonarda Bitenkurta.

Bod domaćima obezbedio je Žozua Gilavogi pogotkom u 84. minutu.

U ostalim utakmicama Frajburg je na gostujućem terenu pobedio Augsburg sa 4:0, a Majnc je kao gost bio bolji od Bohuma 2:1.

Kasnije igraju Borusija Dortmund - Bajer Leverkuzen.