RADNIČKI REMIJEM OTVORIO SEZONU U EVROPI! Francuz golom u nadoknadi SPASIO Nišlije poraza, umalo šok na Malti
Fudbaleri Radničkog, Foto: Starsport©

liga konferencija

Srpski tim za dlaku izbegao poraz, heroj Gaku

Objavljeno: 21:05h

Fudbaleri Radničkog iz Niša su otvorili sezonu srpskih klubova u Evropi, ali nisu uspeli da zabeleže pobedu.

Oni su u prvom meču kvalifikacija za Ligu konferencija remizirali sa Gzirom na Malti 2:2.

Sve je dobro krenulo po srpski tim, a prvi gol je viđen u 28. minutu meča.

Strelac je bio Nikola Štulić. Jedna visoko ispucana lopta je otvorila akciju "meraklija". Lopta je stigla na desni bok do Lazara Jovanovića koji je uputio precizan centaršut, a na pravom mestu je bio Štulić koji iz prve šalje loptu u gornji desni ugao. Lep pogodak za važno vođstvo.

FK Radnički Niš

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, ali onda se na teren vratila potpuno druga ekipa Radničkog.

Videli smo nekoliko neverovatnihminuta na meču Gzire i Radničkog, a dve kardinalne greške su skupo koštale naš tim.

Prvo je u 56. minutu Gzira stigla do izjednačenja, i to posle velike greške Drobnjaka.

Pokazalo se i u prvom poluvremenu da ume ovako da kiksne. Ponovo je "zaplivao" u prazno i to ga je ovaj put koštalo. Istrčao je bez potrebe i potom se panično vraćao. Stigao je prvi do lopte, ali mu je ona ispala što je iskoristio Maksuel.

Samo tri minuta kasnije, sudija je pokazao na belu tačku, penal je skrivio Bojan Mlađović, ali Maksuel je bio neumoljiv.

Kada se činilo da će srpski tim biti poražen, Fransuz Maka Gaku se našao na pravom mestu i posle zbrke u petercu postigao gol vredan remija 2:2.

Nisu Nišlije dobile tako priželjkivanu reprizu iz 2018. godine kada su predstavnika Malte eliminisali u evropskim kvalifikacijama ukupnim rezultatom 5:0, a ukoliko žele prolaz dalje moraće da odigraju mnogo bolje.