DINAMO SAPLETEN NA DOMAĆEM TERENU: Renaldo im došao glave!
FK Dinamo Zagreb, Foto: instagram/gnkdinamo

kvalifikacija za Ligu šampiona

Fudbaleri Dinama iz Zagreba remizirali su sa severnomakedonskim Škupijem 2:2 (1:1) u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona na svom "Maksimiru".

Da je Dinamo favorit - znali smo. Da je Škupi neugodan - i to smo znali. Duel dva šampiona iz regiona obilovao je uzbuđenjima i na kraju, podela plena, od kojeg slađi deo ipak pripada Škupiju.

Iako pravila gola u gostima više nema, severnomakedonski tim kao zadovoljniji ulazi u revanš jer će pred svojim navijačima naredne sedmice imati priliku da eliminiše jednu od najboljih sportskih organizacija na ovim prostorima.

Kueven je u 25. minutu doneo vođstvo Škupiju, da bi Ademi, a potom i Bruno Petković doneli preokret Dinamu.

Zagrepčani su imali pobedu u šaci, no nju je ukrao Jamajčanin Renaldo Cepas svojim golom u 89. minutu.