NEZAPAMĆENA BRUKA ENGLEZA! Mađari spakovali četiri komada, Nemci demolirali Italijane

Jedan od najubedljivijih poraza u istoriji engleske reprezentacije

Objavljeno: 22:54h

Fudbalska reprezentacija Engleske doživela je debakl na domaćem terenu u četvrtom kolu Lige A Lige nacija.

Engleska je dobila "šamar" od Mađarske u vidu poraza od 4:0 u Vulverhemptonu.

Mađari su time pobedili Englesku drugi meč zaredom, pošto su prethodno u Budimpešti bili bolji sa 1:0, takođe u Grupi 3 Lige A Lige nacija.

Ovo je bio najubedljiviji poraz fudbalske reprezentacije Engleske na domaćem terenu još od 1928. godine, kada ih je razbila Škotska sa 5:1.

Izabranici selektora Gareta Sautgejta su tako ostali na samo dva osvojena boda iz četiri utakmice, pa se nalaze na poslednjem mestu grupe i preti im ispadanje u Ligu B.

Fudbalska reprezentacija Engleske, Fudbalska reprezentacija Mađarske, Liga nacija

Pobedu Mađarske najavio je Roland Salaj u 16. minutu, a potop Engleza gosti su kompletirali u poslednjih 20 minuta meča.

Salaj je bio strelac i drugog gola u 70. minutu, a deset minuta kasnije mrežu iza leđa golmana Ramzdejla zatresao je i Nađ.

Za konačnih 4:0, Danijel Gazdag je pogodio u samom finišu meča.

Nemačka je savladala aktuelne evropske šampione Italijane rezultatom 5:2.

Jozua Kimih je otvorio goleadu na Borusija parku u desetom minutu, a na 2:0 Nemačka je otišla golom Ilkaja Gundoana u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Liga nacija, Fudbalska reprezentacija Italije, Fudbalska reprezentacija Nemačke

Pomogla je i jedna briljantna odbrana Manuela Nojera na pokušaj Raspadorija, a kazna za nekoliko promašaja Italijana stigla je u vidu gola Tomasa Milera u 51. minutu.

U manje od minut razmaka Timo Verner dve asistencije Serža Gnabrija pretvorio je u dva gola i to je bilo 5:0 u 69. minutu utakmice.

Prvi gol za Italiju, koji je došao previše kasno, u ovom meču postigao je osamnaestogodišnji Vilfrid Gnonto, a za konačnih 5:2 pobrinuo se u trećem minutu nadoknade Bastoni.

Posle četiri odigrana kola, tabela Grupe 3 u najjačoj diviziji izgleda prilično neočekivano: Mađarska ima sedam bodova, Nemačka šest, Italija pet, a Engleska dva.

Mađarska je prva sa sedam bodova, dok su iza njih Nemačka i Italija sa šest, odnosno pet.

Fudbaleri Belgije i Holandije ostvarili su pobede u četvrtom kolu Grupe 4 Lige A Lige nacija.

Belgija je pobedila Poljsku na gostovanju rezultatom 1:0.

Holandija je savladala Vels rezultatom 3:2 i ostala na prvom mestu grupe.