HRVATI SRUŠILI FRANCUZE USRED PARIZA! Modrić doneo veliku pobedu "vatrenima", novi šok za "trikolore"
Francuska - Hrvatska, Foto: Profimedia

francuzima se loše piše

Francuzi ostali na poslednjem mestu u grupi

Objavljeno: 23:31h

Fudbaleri Francuske i Hrvatske su se sastali u okviru četvrtog kola grupe 1 "A" divizije Lige nacija, a vicešampion sveta je bio bolji od šampiona sa 1:0.

Pre samo nekoliko dana ove selekcije remizirale (1:1) u Zagrebu, a sada "vatreni" slave veliki trijumf.

Jedini gol na meču viđen je već u 5. minutu, i to sa penala. Nakon prvog kornera na meču Francuzi su očistili loptu, ali je Ibrahim Konate bio neoprezan i oborio je Antea Budimira. "Trikolori" su se bunili, ali je izraelski sudija pokazao na "belu tačku" nakon provere u VAR sobi.

Siguran je iz jedanaesterca kapiten Hrvatske Luka Modrić. Poznat je golman Milana Majk Menjon kao neko ko dobro brani penale, imao ju je i sada na ruci, ali je udarac bio prejak.

Ostatak meča je prošao u konstantim napadima Francuza, a Kilijan Mbape je pravio najviše problema Hrvatima, dok je Karim Benzema bio skoro nevidljiv.

U drugoj utakmici ove grupe Danska je slavila protiv Austrije (2:0) i na taj način ostala na prvom mestu sa devet bodova.

Golove su postigli Vind u 21. minutu, a Olsen je nepunih 15 minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Hrvatska je druga sa sedam, dok Austrija ima četiri boda. Zakucana za dno je Francuska sa samo dva boda.

Francuska u narednom kolu igra sa Austrijom 22. septembra u meču koji bi mogao da bude ključan u ostanku, odnosno neispadanju u “B” diviziju Lige nacija. Hrvati će u istom terminu igrati sa Danskom koja je ubedljivo najviše pokazala do sada.