ENGLEZI NA KOLENIMA U BUDIMPEŠTI! Mađarska stigla do pobede golom sa bele tačke! (FOTO)
Detalj sa utakmice Mađarska - Engleska, Foto: EPA/Szilard Koszticsak

LIGA NACIJA!

Bosna i Hercegovina odigrala je nerešeno 1:1 protiv Finske

Fudbalska reprezentacija Mađarske pobedila je reprezentaciju Engleske, rezultatom 1:0 u prvom kolu Lige nacija, u okviru A divizije.

Ovo je bio prvi meč odigran u okviru 3. grupe A divizije, a preostao je duel reprezentacija Italije i Nemačke.

Mađari su do velike pobede došli u drugom poluvremenu, tačnije u 64. minutu.

Minut pre toga, Ris Džejms je skrivio penal, a sudije je pokazao na belu tačku.

Dominik Šobošlaj je preuzeo odgovornost i udarcem u donji levi ugao matirao je golmana "Gordog Albiona", Džordana Pikforda.

Fudbalska reprezentacija Mađarske, Fudbalska reprezentacija Engleske

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, pa su navijači na "Puškaš areni" krenuli da slave.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je nerešeno – 1:1 protiv Finske.

Činilo se da će Bosna i Hercegovina na ovom gostovanju u Finskoj doživeti poraz, ali su igrači pod komandom Ivajla Peteva uspeli da dođu do izjednačenja.

Finci su do vođstva došli u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Temu Puki sa bele tačke zatresao mrežu golmana Ibrahima Šehića.

U 93. minutu Edin Džeko je sjajnim centaršutom asistirao Smailu Prevljaku koji je loptu poslao iza leđa Lukaša Hradeckog i tako doneo bod svojoj reprezentaciji.