ZVEZDA JE ŠAMPION SRBIJE PETI PUT ZAREDOM! Borjan overio "stotku" bodova i 33. titulu GOLOM s penala! (VIDEO)

superliga srbije, 37. kolo

Partizan je istovremeno ostavrio "pirovu" pobedu nad Radničkim iz Niša (2:0) koji se domogao Evrope

Objavljeno: 21:01h

Superliga Srbije i plej-of za šampiona i mesta u Evropi, završili su se danas utakmicama poslednjeg, 37. kola. Crvena zvezda je odbranila titulu prvaka Srbije. Ekipa Dejana Stanković je danas savladala Voždovac 3:1 (1:0) i osvojila petu uzastopnu, a ukupno 33. titulu nacionalnog prvaka za Zvezdu.

Dovoljan im je bio i jedan bod da zbog boljeg međusobnog skora sa Partizanom, odbrane prvo mesto.

1 / 7 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

Crveno-beli su probili Voždovac u 40. minutu golom Kataija glaovm, posle kornera Kange. Na 2:0 je povisdio Mirko Ivanić kome je ovo bio 150. meč u dresu Zvezde. Asistent je bio Ben.

Voždovac se vratio u igru preko Milojevića u 67. minutu, a onda je meč pao u sporiji ritam.

Sve dileme je oktlonio golom sa bele tačke golman i kapiten domaćina, Milan Borjan, u nadoknadi vremena. On je uz Rodića, Gobeljića i Bena jedini učestvovao u svoh pet uzastopnih titula Zvezde.

Crvena zvezda je na ovaj način izborila plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, a ako uđe u plej-of, biće nosilac.

Pošto je ulaz bio besplatan, a ulog titula, Zvezda je imala podršku oko 30.000 navijača na tribinama.

1 / 5 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

Voždovac nije bez motiva jer bi eventualnim velikim iznenađenjem na stadionu "Rajko Mitić" ne samo šokirali crveno-bele već i mogli da se dokopaju četvrtog mesta i kvalifikacija za Ligu konferencija.

00:20

Atmosfera pred početak meča Crvena zvezda - Voždovac

Sa druge strane, Partizan je u isto vreme dočekao Radnički iz Niša - upravo takmaca Voždovcu u borbi za 4. poziciju. Pobedio je 2:0 golom Gomeša iz penala i autogolom Jamkama, ali im ovaj trijumf nije doneo titulu.

U igri za LK-a je bio i TSC koji je mogao da preskoči "Meraklije" i "Zmajeve" uz njihove poraze i pobedu nad Vojvodinom, ali poslednji uslov nisu ispunili jer su izgubili od Novosađana 0:2. Tako se Radnički plasirao u Evropu.

SASTAVI: Crvena zvezda - Voždovac 18.30

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Dragović, Eraković, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Katai, Ohi

Voždovac: Krunić, Lasickas, Milović, Mijailović, Đorđević, Purtić, Đurišić, Ivezić, Ćirković, Pantović, Milojević

Evo sastava za obe utakmice.

SASTAVI: Partizan – Radnički Niš

Partizan: Stevanović - Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević - Jevtović, Zdjelar - Terzić, Marković, Menig - Rikardo. Radnički Niš: Drobnjak - Jamkam, Kovačević, Vujadinović, Mitrović, Kasalica, Arsić, Mlađović, Mesarović, Jovanović, Aksentijević.

II POLUVREME

- Kraj na obe utakmice -

92. minut - GOOOL - penal za Zvezdu uanadoknadi, a titulu je overio niko drugi do kapiten Milan Borjan - 3:1.

77. minut - bez ozbiljnijih dešavanja u finišu utakmica.

67. minut - GOOOL - i u Husnkoj - Partizan je autogolom Jamkama došao do 2:0!

FK Voždovac, Nemanja Milojević

67. minut - GOOOL - Milojević je posle gužve u šesnaestercu Zvezde, pogodio mrežu i smanjio na 2:1!

60. minut - Pankov je zamenio Omoidžuanfa.

58. minut - Gajić je pogodio stativu posle odbitka, Zvezda igra bez kočnice sad. Šansu je imao i Ben.

1 / 3 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

54. minut - GOOOL - Ivanić je strelac, Ben asistent, Zvezda je nadomak titule - 2:0!

49. minut - veliku šansu imao je Voždovac da izjednači. Mijailović je dobro izbacio Ćirkovića, ali je njegov udarac odbranio Borjan.

I POLUVREME

45+9. minut - poluvreme i u Humskoj.

00:40

Opšti haos u Humskoj: Fudbaleri u klinču, jurnjavanja za sudijom

45+5. minut - zbog prigovora je igrač Radničkog Lazar Arsić dobio crveni karton.

45+4. minut - GOOOL - penal za Partizan posle VAR-a, gol je dao Gomeš - 1:0.

45. minut - poluvreme je na stadionu Rajko Mitić - 1:0.

1 / 8 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

40. minut - GOOOL - Kanaga je izveo korner, a Katai sjajno skočio i zakucao glavom loptu u mrežu Voždovca - 1:0!

34. minut - najbolja prilika za Zvezdu, Kanga je podigao loptu na Kataija, ovaj je spustio do Ohija, koji se sporo namestio i na kraju vrlo loše zahvatio loptu sa oko 10 metara...

32. minut - Stanojević je tražio penal za Partizan, VAR nije reagovao.

29. minut - zapretio je i Vođdovac sa distance, ali bez problema za Borjana.

19. minut - Ivanić je šutirao sa distance preko gola.

13. minut - šansa i za Partizan u Hunskoj - Gomeš je probio po levoj strani i uposlio Meniga, alio je Holanđanin loše šutirao.

Aleksandar Katai

11. minut - prvu pravu priliku imao je Katai. Ohi mu je lepo glavom spustio lopte, a vezista Zvezde iskosa leve strane, šutirao malo pored suportne stative...

1. minut - počele su utakmice. Na stadionu "Rajko Mitić" se igra pred oko 30.000 gledalaca.

Mirko Ivanić igra 150. utakmicu u dresu Crvene zvezde.