MILENKOVIĆ POBEDIO VLAHOVIĆA: Fiorentina igra Evropu, Lacio i Verona odigrali spektakularnu utakmicu!
Fudbaleri Fiorentine, Foto: Profimedia

serija A 38. kolo

Fjorentina ima 19 pobeda i posle nekompletnog kola ima 62 boda na sedmom mestu koje vodi u Ligu konferencija

Fudbaleri Fjorentine pobedili su večeras na svom terenu Juventus sa 2:0, u utakmici poslednjeg 38. kola Serije A.

Domaći su poveli golom Alfreda Dankana u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Nikolas Gonzales u drugom minutu nadoknade iz jedanaesterca.

Fjorentina ima 19 pobeda i posle nekompletnog kola ima 62 boda na sedmom mestu koje vodi u Ligu konferencija. Juventus je obezbedio plasman u Ligu šampiona, a sezonu će završiti na četvrtom mestu na tabeli sa 70 bodova.

Fudbaleri Lacija odigrali su u Rimu nerešeno 3:3 protiv Verone.

Verona je povela u šestom minutu golom Đovanija Simeonea, a prednost je u 14. minutu udvostručio Kevin Lazanja. Dva minuta kasnije gol za Lacio postigao je Žovane Kabral, a izjednačio je Felipe Anderson u 29. minutu.

Lacio je poveo pogotkom Pedra u 62. minutu, a bod gostujućoj ekipi obezbedio je Martin Ongla u 76.

Rimska ekipa je peta na tabeli koje vodi u Ligu Evropa i ima 64 boda, a Verona je deveta sa 53.

Fudbaleri Empolija pobedili su na gostujućem terenu Atalantu sa 1:0.

Jedini gol postigao je Leo Štulac u 79. minutu.

Atalanta je osma na tabeli sa 59 bodova, a Empoli ima 41 bod na 14. mestu.

Preostale utakmice poslednjeg kola igraju se u nedelju i tada će biti poznato ko će biti šampion.

Prvoplasirani Milan ima 83 boda, dva više od Intera. Milan će igrati kao gost protiv Sasuola, a Inter će dočekati Sampdoriju. Obe utakmice počinju od 18 časova.