UTAKMICA ZA ANALE: Povratak koji se nije ponovio - 3:0, crveni Mihajloviću! A ONDA NA SCENU STUPA DRULOVIĆ! VIDEO
Fudbaleri Jugoslavije, Foto: instagram/sportnetwork_ns

na današnji dan

U nedelju uveče gledali smo povratak Slovenaca, koji su izborili remi protiv Srbije, nakon prednosti od 2:0. Podsećamo na utakmicu kada su Slovenci imali 3:0, a potom je usledio preokret vredan boda.

Vremeplovom idemo na EP 2000 u Belgiji i Holandiji. Na današnji dan reprezentacija Jugoslavije se sastala sa Slovenijom.

Mnogo zanimljivih detalja desilo se u grupi C, u kojoj su pored Jugoslavije i Slovenije bili Španija i Norveška.

Španci su se izvukli kroz "staklene uši", "plavi" su imali dva puta prednost ali su poraženi 4:3.

Meč sa Norvežanima ostaje upamćen po Mateji Kežmanu.

U meču sa Slovenijom naši momci su gubili 3:0. Mrežu Kralja najpre je pogodio Zlahović u 24. minutu, koji je dao i treći gol za Slovence u 57. minutu.

Mrežu Kralja pogodio je i Pavlin u 52. minutu.

Delovalo je da naši ne mogu da stignu prednost, a sve lađe su pogodile kada je Siniša Mihajlović u 59. minutu dobio crveni karton.

Međutim, onda na scenu stupa sjajni Ljubinko Drulović koji je sa dve asistencije i golom doneo konačnih 3:3.

- Taj meč je ušao u istoriju kao jedan od najboljih na evropskim prvenstvima. Utakmica sa velikim uzbuđenjem, neverovatna utakmica. Došli smo sa 0:3 na 3:3 posle isključenja Mihajlovića i tada smo imali priliku da pobedimo. Takve utakmice se dešavaju svakih 10, 15 godina. Prošlo je 20 godina od našeg prethodnog učešća na Evropskom prvenstvu. Tada sam bio učesnik kao igrač, a trener sam već 15 godina. To je zaista dug period - prisećao se Drulović jednom prilikom u intervjuu za Mozzartsport.