BIĆE JOŠ JEDAN DERBI: Zvezda pregazila Pazar za 20 minuta, večiti će se boriti za trofej Kupa!
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

polufinale kupa srbije

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 20:35h

Fudbaleri Crvene zvezde su se plasirali u finale Kupa Srbije, jer su na svom terenu savladali Novi Pazar sa 8:0.

Goleadu na stadionu Rajko Mitić je otvorio Ben, potom su se ređali golovi Ohija koji je pogodio i u 20. minutu meča. Golove za crveno-bele u prvom poluvremenu su još postigli Pavkov i Ivanić, tako da je Zvezda sa velikom prednošću otišla na pauzu.

Drugo poluvreme je bilo dosta mirnije, mada je i tu Zvezda uspela da postgne novi gol. Sa bele tačke je bio precizan mladi Nikola Stanković kome je to bio prvi gol u seniorskom fudbalu. Dok je drugi postigao u 89 minutu, koji je doneo konačan rezultat meča.

FK Crvena zvezda

A sedmi gol je bio delo Petra Stanića.

Crvena zvezda će tako 26. maja u finalu igrati protiv Partizana, i to će biti drugi put zaredom kako će večiti rivali odlučivati koće podići pehar namenjen osvajaču Kupa.

Još je ostalo da se sazna gde će se igrati finalna utakmica.

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Pičini, Pankov, Dragović, Rodić - Ben, Kanga, Ivanić, Srnić - Ohi, Pavkov

NOVI PAZAR: Vujanac - Vlajković, Zimonjić, Rubežić, Joksimović - Lončar, Delimeđac, Islamović, Čečarić, Jović - Dimić

II POLUVREME

89. minut - Nikola Stanković postiže drugi gol na utakmici. Stanić mu je dodao loptu, mladi vezista je ušao u kazneni prostor i ponovo savladao Vujanca - ovoga puta iz igre.

80. minut - Projektil Petra Stanića. Opalio je sa velike udaljenosti i pocepao mrežu iza Vujanca za 7:0!

75. minut - Odavno je sve jasno na Rajku Mitiću, pa je tempo utakmice opao. Dejan Stanković je ukazao šansu nekolicini mladih igrača, koji koriste priliku da se nametnu. Kristijan Pičini je među agilnijima na terenu, Zvezda konstantno napada, ali nema novih rezultata.

1 / 3 Foto: Starsport©

58. minut - Mladi Nikola Stanković je preuzeo odgovornost i postigao prvi gol u prvom timu Crvene zvezde! Odlično je izveo jedanaesterac, golman Pazara je bio nemoćan. Crveno-beli vode 6:0.

55. minut - Kratko je trajala inicijativa gostiju, ponovo se igra pred golom Novog Pazara. Raduloviću odbrana ostavlja previše prostora, ali zasad Zvezda to ne uspeva da iskoristi.

I POLUVREME

23. minut - Ivanić je odlično plasirao loptu u dalju stranu sa ivice kaznenog za 5:0 u 23. minutu

20. minut - Ohi ponovo pogađa u 20. minutu, posle slabe komunikacije Zimonjića i Vujanca na centaršut Rodića. Dva gola Norvežanin je dao i u prethodnom meču, u pobedi 4:1 nad Radničkim iz Niša

16. minut - Pavkov je sjajno šutirao sa 18-19 metara za 3:0, ali proveriće se da li je prethodno igrao rukom... Priznat je pogodak!

1 / 5 Foto: Starsport©

12. minut - Ohi je iznudio, a onda i realizovao penal. Crvena zvezda vodi 2:0 od 12. minuta

5. minut - Ben donosi prednost Crvenoj zvezdi u 5. minutu, na asistenciju Pavkova

2. minut - Svega 90 sekundi trebalo je Crvenoj zvezdi da stigne do prvog kornera. Posle akcije Kange i Rodića glavom je šutirao Dragović, ali iz teške pozicije - preko gola

Fudbaleri Crvene zvezde igraju polufinalni meč Kupa Srbije protiv Novog Pazara na stadionu Rajko Mitić.

Izabranici Dejana Stankovića su u dobroj seriji rezultata i na domaćoj sceni da neuspeh ne znaju od kraja oktobra.

Branilac trofeja i aktuelni lider Superlige pokušaće da preko rivala, kojeg je ove sezone dva puta ubedljivo savladao, stigne do nove šanse za titulu u ovom takmičenju.

Što se tiče Novog Pazara, ovaj tim je do meča sa Zvezdom stigao nakon trijumf, bez primljenog gola, nad Budućnosti iz Dobanovaca, Bačkom i Metalcem.