ČUDNA SITUACIJA NA FUDBALSKOM MEČU! Kao da su se dogovorili oko konačnog rezultata! (FOTO)
Detalj sa utakmice FSV Frankfurt - Elversberg, Foto: Printscreen/youtube/KICK TV - Echter Fußball - Amateurfußball

I TO SE DEŠAVA!

Defanzivci Elversberga čuvali su loptu poslednjih 12 minuta, a suparnici ih nisu napadali

Objavljeno: 14:31h

Bizarna situacija koja kvari reputaciju fudbala dolazi nam iz zemlje koja je retko tema sportskih kontroverzi - Nemačke.

U pitanju je meč četvrte lige između FSV Frankfurta i Elversberga. U poslednjih 12 minuta utakmice, pri rezultatu 1:1, niko nije napadao jer je rezultat odgovarao i jednima i drugima.

Elversbergu je taj rezultat značio promociju u treću ligu, a Frankfurtu opstanak u četvrtoj. Defanzivci Elversberga čuvali su loptu poslednjih 12 minuta, a suparnici ih nisu napadali.

Odmah nakon poslednjeg sudijskog zvižduka igrači obe ekipe su zajedno proslavili remi. Frankfurt je osigurao ostanak jer ima tri boda više od konkurencije i za 14 pogodaka bolju gol-razliku, a Elversberg je osigurao titulu u četvrtoj ligi.

- Oni nisu hteli da napadnu, a mi nismo hteli da uzmemo loptu. Meni je to razumljivo. I druge dve ekipe bi učinile isto na našem mestu - pravdao se nakon meča sportski direktor Frankfurta Tomas Brendel.