KOSTIĆ SE PONOVO RADUJE! Ajntraht sa puno sreće slavio u Londonu - Lajpcig srušio Rendžers!
Fudbaleri Ajntrahta, Foto: EPA/ NEIL HALL

polufinale lige evrope!

Ajntraht krupnim koracima korača ka finalu Lige Evrope

Objavljeno: 23:03h

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta su savladali ekipu Vest Hema u Londonu sa 2:1, u okviru prvog meča polufinala Lige Evrope, dok je Lajpcig slavio na svom terenu protiv Glazgov Rendžersa rezultatom 1:0.

Ajntraht je poveo već u prvom minutu golom Knaufa i najavio sjajnu partiju.

Domaćin je ipak izjednačio u 21. minutu nakon prekida golom Antonija kojem je prethodio odličan šut Kurta Zume.

Tim iz Frankfurta je ponovo poveo u 54. minutu golom Kamade, koji je u izvanrednoj akciji nemačkog tima imao najlakši zadatak, da ubaci loptu u mrežu nakon što ju je Areola odbio na peterac.

Fudbaleri Ajntrahta
Fudbaleri Ajntrahtafoto: EPA/ Alejandro Garcia

Početkom 69. minuta Vest Hem je bio blizu izjednačenju kada je Verahma pogodio stativu.

Međutim, jedan detalj iz nadoknade je najupečatljiviji na meču! Boven je u prvom minutu nadokande izvanredno šutirao makazicama, ali je lopta pogodila prečku Trapovog gola i vrlo verovatno da će u konačnom zbiru ovaj detalj rešiti budućeg finalistu.

Revanš mečevi su na programu narednog četvrtka, a finale je zakazano za 18. maj u Sevilji.

Izgleda da ćemo gledati nemačko finale pošto je Lajpcig savladao Glazgov Rendžers sa 1:0 na domaćem terenu pogotkom Anhelinja.