MAJSTOR MATIĆ NAMESTIO GOL RONALDU! Srbin ima još mnogo da pokaže, Čelsi ima za čime da žali!
Nemanja Matić, Foto: Profimedia

podela bodova na old trafordu!

Srpski fudbaler bio ključan igrač u remiju Junajteda i Čelsija

Objavljeno: 22:44h

Fudbaleri Mančester junajteda i Čelsija podelili su bodove odigravši 1:1 (0:0) u utakmici 37. kola Premijer lige.

Ključnu ulogu kod izjednačujućeg pogotka je imao srpski as Nemanja Matić.

Čelsi ne može biti previše zadovoljan ostvarenim rezultatom s obzirom na to koliko su prilika imali i propustili, dok je Junajted praktično iz jedna prave šanse došao do krucijalnog gola.

Tek u 60. minutu igre je viđen pogodak. Ris Džejms je dobio loptu na desni bok i imao je sve vreme ovog sveta da je prihvati, namesti se i uputi dobar centaršut za Haverca koji nije najbolje zahvatio loptu, ali se ispostavilo kao idealno za Markosa Alonsa. Španac ju je perfektno dočekao i volej udarcem zatresao mrežu za vođstvo Tuhelove ekipe.

Mančester junajted - Čelsi
Mančester junajted - Čelsifoto: EPA/ PETER POWELL

Međutim, samo minut i po kasnije viđeno je izjednačenje. Genijalnost Nemanje Matića došla je do izražaja, baš kao i majstorstvo Kristijana Ronalda.

Srpski vezista je lob pasom pronašao svog napadača koji besprekorno prihvata loptu i onda cepa mrežu Mendija za 1:1.