FIORENTINA SVE DALJE OD EVROPE: Udineze je sa Artemio Frankija odneo sva 3 boda!
Fudbaleri Udineze, Foto: EPA/Angelo Carconi

serija A 20. kolo

Udineze je od samog početka najavio da je došao sa ambicijom da pobedi

Fudbaleri Fiorentine izgubili su korak u borbi za plasman u Ligu Evrope.

Oni su kao domaćini na stadionu "Artemio Franki" poraženi od ekipe Udinezea, 0:4 (0:2).

Tako su izabranici trenera Vinćenca Italijana doživeli drugi uzastopni i ukupno 12. poraz od starta sezone, te ostaju na 56 bodova i sedmom mestu.

S druge strane, ekipi iz Udina ovo je bila deseta pobeda i tako su se učvrstili u sredini tabele.

U timu Fiorntine, Nikola Milenković je zamenjen u poluvremenu, dok su Matija Nastasić i Aleksa Terzić sedeli na klupi.

Udineze je od samog početka najavio da je došao sa ambicijom da pobedi.

U 12. minutu Pablo Mari je imao sjajnu solo akciju koju je krunisao preciznim udarcem u levi gornji ugao za 0:1.

Gosti su duplirali prednost u 36. minutu kada je na odbijenu loptu reagovao Đerar Deulofeu kojem nije bilo teško da zatrese mrežu "ljubičastih" za 0:2.

Pokušao je Italijano sa tri izmene u poluvremenu, ali to nije dalo rezultata.

Loše je igrala Fiorentina, o tome svedoči i činjenica da gotovo da nisu stvorili pravu šansu za gol, dok su gosti u 83. preko Destinija Udodžija pogodili i stativu.

Gosti su preko Valasa u drugom minutu nadoknade postigli treći gol, da bi u šestom preko Udodžija stigli i do četvrtog, nanevši tako pravu katastrofu domaćinu.