LETELO BI PERJE - Nastao bi haos da se ovako nešto desilo u Superligi! SUDIJA JAVNO PRIZNAO GREŠKU
Danijel Zibert, Foto: Profimedia

bundesiga

Bajern Minhen osvojio je novu titulu prvaka Nemačke, desetu u nizu, pobedom nad Borusijom iz Dortmunda rezultatom 3-1.

Objavljeno: 08:13h

Bavarci su tako nastavili da dominiraju, a pravo je pitanje da li će neko uspeti da ih zaustavi u narednim godinama.

Zanimljivu izjavu posle meča u Minhenu dao je sudija ovog meča Danijel Zibert.

1 / 6 Foto: EPA/Filip Singer

Priznao je da je trebalo da svira penal za Borusiju u 59. minutu meča. Čime bi Borusija imala priliku da dođe do 2:2

Džuda Belingema je u kaznenom prostoru zaustavio Bendžamin Pavar, a Zajbert se nije oglasio.

ŠTA ĆE ANA REĆI CRNI BASTIJANE? Niko nije znao šta se sprema - Švajni okupan pivom! (VIDEO)

"Pavard nije dodirnuo loptu, njegova noga je uhvatila Belingema i bio je faul. Nije važno što je posle toga dodirnuo loptu. Penal bi bio ispravna odluka", rekao je Sibert za Kiker i dodao:

"Penal bi bio prava odluka, ali nisam ga video od Pavarda na terenu. Kao sudija ne mogu da dosuđujem penal na osnovu sumnje, ali samo ako jasno vidi prekršaj. Ako imam sumnjam, pustio sam igru", rekao je Sibert.

Sedam minuta ranije Borusija je sa bele tačke pogodila za 2:1, a da je Zibert doneo potrebnu odluku, tim iz Dortmunda bi imao priliku da izjednači. Bajern je postigao pobedonosni gol u 83. minutu i ​​mogao da proslavi novu titulu.