BARSELONA 3/3 - PORAZA... I Rajo Valjekano kući pevajući sa Kamp Noua!
Fudbaleri Rajo Valjekana, Foto: EPA/Alejandro Garcia

la liga, 21. kolo

Barselona se ekspresno omogla mesta koje vodi u Ligu šampiona, ali je posustala u poslednje vreme

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su večeras na gostujućem terenu Barselonu sa 1:0, u zaostaloj utakmici 21. kola španske La Lige.

Jedini gol postigao je Alvaro Garsija u sedmom minutu. Valjekano je mogao da udvostruči prednost u 10. minutu nadoknade vremena, ali je Pate Sis pogodio stativu.

Barsa je pretrpela treći poraz u poslednjih 10 dana na svom stadionu.

Rajo Valjekano je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno 11. u prvenstvu i zauzima 11. mesto na tabeli sa 40 bodova. Ovo im je prvi put u istoriji kluba da su pobedili Barselonu i kod kuće i u gostima.

Barselona ima šest poraza i druga je na tabeli sa 63 bodova, koliko ima i trećeplasirana Sevilja. Atletiko Madrid je četvrti sa 61 bodom.

Prvi na tabeli je Real Madrid sa 78 bodova.