MILANO - RIM 2:0! Tonali u 92' pokorio Olimpiko i vratio 'rosonere' na vrh! ASISTENCIJA SERGEJA, rekord Imobilea...
Sandro Tonali i Zlatan Ibrahimović, Foto: Profimedia

serija a, 34. kolo

Nakon što je Inter uverljivo savladao Romu i drugi milanski klub je porazio slavio u duelu sa Rimljanima

FK Milan je pobedio večeras u Rimu domaći Lacio sa 2:1, u utakmici 34. kola Serije A i vratio se na prvo mesto na tabeli.

Lacio je poveo u četvrtom minutu kada je strelac bio Ćiro Imobile na dodavanje srpskog reprezentativca Sergeja Milinković-Savića, a izjednačio je Olivije Žiru pogotkom u 50. minutu.

Pobedu "roso-nerima" doneo je Sandro Tonali golom u drugom minutu nadoknade vremena.

Imobile je večeras postigao 181. gol u Seriji A i postao najbolji aktivni strelac tog takmičenja ispred Fabija Kvaljarele, koji je postigao 180 golova.

Imobile je postigao 149 golova za Lacio, 27 za Torino i pet za Đenovu.

On je trenutno najbolji strelac lige sa 26 golova. Imobile je postao tek četvrti fudbaler iz pet najjačih evropskih liga koji je najmanje tri puta od sezone 2016/2017 postigao najmanje 25 golova u jednoj sezoni, posle Lionela Mesija, Kristijana Ronalda i Roberta Levandovskog.

Milan sada ima 22 pobede i 74 bodova na prvom mestu na tabeli, dva više ali i utakmicu više od drugoplasiranog gradskog rivala Intera.

Lacio je u poslednje dve utakmice bez pobede, a posle 10. poraza u prvenstvu zauzima šesto mesto na tabeli sa 56 bodova, dva manje od petoplasirane Rome.