INTER OPET KOLO VODI: Šampion se igrao sa Romom "svog" Murinja!
Lautaro Martines proslavlja treći gol Intera, Foto: EPA/Matteo Bazzi

serija a, 34. kolo

"Vučica" je praktično otpisana iz borbe za kvalifikacije za Ligu šampiona

Objavljeno: 20:27h

Inter je pobedilo Romu rezultatom 3:1 u derbi utakmici 34. kola italijanske Serije A.

Aktuelni šampion se tako vratio na čelo Serije A i to pobedom nad timom bivšeg trenera Žozea Murinja na "Đuzepe Meaci".

Pitanje pobednika je maltene rešeno u prvom poluvremenu.

Strelac prvog pogotka bio je Denzel Damfris u 30. minutu utakmice, da bi Marcelo Brozović 10 minuta kasnije povisio na 2:0 i tim rezultatom se prvi period igre i završio.

U nastavku, videli smo još jedan gol Intera, a ovaj je bio u režiji Lautara Martinesa koji je u 52. minutu iskoristio asistenciju Čalhanoglua i doneo Interu veliku pobedu kojom su sve bliži osvajanju šampionske titule iliti "skudeta".

Konačan rezultat je bio 3:1, utešni gol postigao je Henrih Mhitarjan u 85. minutu utakmice.

Serija A, 34. kolo

Subota:

Torino - Specija 2:1 (Lukić 4p, 69 - Manaj 90+7p) Venecija - Atalanta 1:3 (Crnigoj 80 - Pašalić 44, Zapata 47, Mjurijel 63) Inter - Roma 3:1 (Damfris 30, Brozović 40, Martines 52 - Mhitarjan 85) 20.45 Verona - Sampdorija